Bağdat’ta intihar saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Irak'ın başkenti Bağdat'ta iki intihar saldırısı meydana geldi... Pazar alanında yaşanan patlamada en az 30 kişi yaşamını yitirirken en az 50 insan da yaralandı.

Bağdat’ta intihar saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Irak’ta sabah saatlerinde korkunç bir saldırı meydana geldi…

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Başkent Bağdat’ın popüler meydanlarından Tayaran Meydanı’nda iki canlı bomba üzerindeki düzeneği patlattı. İlk belirlemelere göre 3 kişi yaşamını yitirirken 16 insan da yaralandı.

Olay yerine güvenlik güçleri ve ilk yardım ekipleri gelirken, polis kaynakları ölüm sayısının artmasından endişe ettiklerini söyleyerek, “Yaralı olanların birçoğunun durumu ağır” açıklamasını yaptı.

açıklamadan kısa bir süre sonra yetkililer en az 7 kişinin yaşamını yitirdiğini ve en az 20 insanın da yaralandığını duyurdu. Daha sonra yapılan açıklamada ise ölü sayısının 30’a çıktığı ve en az 50 insanın yaralandığı kaydedildi.

Bağdat’taki patlama şok etkisi yarattı.

2017 yılında IŞİD’in yenilmesinin ardından güven ve düzenin tekrar sağlandığı Bağdat’taki bu saldırı uluslararası kamuoyunda şok etkisi yarattı. Saldırıyı henüz üstlenen çıkmadı. Irak’ta en son benzer bir saldırı 2018 yılının Ocak ayında yaşanmıştı. Yine Tayaran Meydanı’nda gerçekleşen saldırıda 27 kişi yaşamını yitirmişti.

Irak’taki saldırıdan önce güvenlik güçlerinin iki saldırganı engellemeye çalıştığı açıklandı.

Irak İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili Reuters’a ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini çünkü yaralıların durumunun ağır olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER