Felix Silla yaşamını yitirdi

İtalyan asıllı Amerikalı ünlü oyuncu Felix Silla, hayatını kaybetti. Addams Ailesi'nde Kuzen Itt'i canlandıran Silla, ilginç karakterleri canlandırdığı için yüzünü pek göstermeyen birçok başarılı yapımda rol almıştı.

Felix Silla yaşamını yitirdi

Amerikalı ünlü oyuncu Felix Silla'nın uzun süredir pankreas kanseriyle savaştığı ve 84 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi. Haberi oyuncu Gil Gerard duyurdu. Twitter'dan bir paylaşım yapan Gerard, "Arkadaşımı kaybettiğim için hem çok üzgünüm hem de daha fazla acı çekmeyeceği için memnunum" dedi.

Gerard tweet'inde "Felix birkaç saat önce öldü. Ölümünden alınabilecek tek iyi şey artık acı çekmiyor olması. Onu çok özleyeceğim" diye yazdı. 

İtalyan asıllı olan Amerikalı aktör özellikle 1960'lı yıllarda yayınlanan The Addams Family'deki gizemli ve kıllı kuzen Itt karakteriyle adını duyurmuştu. Dizide ne dediği izleyiciler tarafından anlaşılamazken Addams Ailesi üyeleri ise her dediğini anlıyordu.

1975'de Malta Şahini'nin devamı olan The Black Bird'de kötü Livak karakterini canlandırmış, bu rol için kafasını kazıtmıştı. 

İtalya'da doğan ancak 1955'te Amerika Birleşik  Devletleri'ne taşınıp vatandaş olan Felix, bir dönem trapez sanatçısı olarak da çalışmış, daha sonra Hollywood'da dublörlük yapmıştı. 

Felix'in rol aldığı filmler arasında E.T, Batman Returns, Poltergeist, Planet of te Apes, Star Wars ve Indiana Jones and Temple of Doom da yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER