Ukrayna lideri Zelenskiy'den ilginç koronavirüs açıklaması

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, insanlara koronavirüsün gerçekten bir veba (felaket) olmadığını göstermek için ciddi anlamda virüs kapmayı düşündüğünü söyledi.

Ukrayna lideri Zelenskiy'den ilginç koronavirüs açıklaması

Eski bir aktör ve komedyen olan Devlet Başkanı, Pravda gazetesine verdiği mülakatta, koronavirüse yakalanmaktan korkup korkmadığının sorulması üzerine Zelenskiy,  "Doğrusu koronavirüse yakalanıp bu süreçten geçmek istedim" yanıtını verdi.

Zelenskiy, "Neden mi? Çünkü insanlara bu durumu kolaylaştırmak istiyorum. Ekibimle bir araya geldik ve onlara şöyle bir öneride bulundum; Ben hastalanayım ve ardından kendimi izole edip, dinlenerek bu süreci atlatayım. Bir noktaya kadar hasta olabilirsiniz. Hatta bu korkutucu da olabilir, kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz ama ben hastalanarak onlara en nihayetinde bu durumun depresyon ya da veba olmadığını göstereyim. Bunu anlasınlar dedim" ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, peki virüsü kapmayı planladığı herhangi bir kişi olup olmadığı sorusuna ise "Hayır, ama hastanede yatan insanlar olduğundan bu o kadar da karmaşık olmayacaktır" diye cevapladı.

Ukrayna lideri, "Beni durduran tek şey, insanların dublör kullanarak algı yaptığımı söyleyebileceğiydi. Tabii ki ailem de beni affetmezdi. Deli olduğumu söylerlerdi ki aslında haksız da sayılmazlardı" şeklinde konuştu.

Ukrayna'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 28 bin 381'i bulurken, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 833'e ulaşmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER