İşte yüz yüze eğitime ara verilen il ve ilçeler

Yurdun birçok kesiminde kar yağışı etkisini sürdürürken bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. İşte yüz yüze eğitime ara verilen il ve ilçeler...

İşte yüz yüze eğitime ara verilen il ve ilçeler

Sakarya'da etkisini artırması beklenen kar nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

TEKİRDAĞ'DA 2 GÜN ARA VERİLDİ

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yoğun kar nedeniyle yüz yüze verilen eğitime 2 gün ara verildiği açıklandı.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından yapılan bilgilendirmede, “İlçemiz genelinde hakim olan kar yağışından dolayı meydana gelebilecek aksamalar sebebiyle, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullardan yüz yüze eğitime başlanacak okul ve sınıflar için, 15 Şubat Pazartesi ve Salı günleri eğitime ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

KEŞAN'DA YÜZ YÜZE EĞİTİM 1 GÜN ERTELENDİ

Edirne'nin Keşan ilçesinde 15 Şubat'ta yüz yüze başlayacak eğitime yoğun kar yağışı sebebiyle 1 gün süreyle ara verildi.

Koronavirüs sebebiyle uzun bir süre uzaktan eğitime devam eden okulların 15 Şubat Pazartesi günü açılması ve köy okullarında okuyan öğlencilerin ders başı yapması bekleniyordu ancak kar buna engel oldu.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz başkanlığında toplanan Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, gece saatlerinde başlayan ve bölgeyi kısa sürede etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle olağanüstü toplandı.

Keşan'da meydana gelen ve yer yer 20 santimetreyi bulan kar yağışı sebebiyle okulların açılması 1 gün ertelendi, kar tatili nedeniyle köy okullarında başlayacak yüz yüze eğitim, 16 Şubat 2021 Salı gününe alındı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çocukları
Çocukları - 2 hafta Önce

akapeden Allah koruyor

SIRADAKİ HABER