Ankara Büyükşehir'den başkentli çiftçiye mısır ve yonca tohumu desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere ekonomik yönden katkı sağlamak ve yerli üretimi artırmak amacıyla başlattığı kırsal kalkınma destekleri kapsamında Ankaralı çiftçiye deste.

Ankara Büyükşehir'den başkentli çiftçiye mısır ve yonca tohumu desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 25 ilçede toplam bin 319 çiftçiye mısır, bin 615 çiftçiye ise yonca tohumu dağıtıldığını belirterek, “Toprağı işleyen ve üreten çiftçilerimizi destekliyor, üretimleri kazanca dönüşüp yüz güldürsün diye çalışıyoruz” dedi.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın 25 ilçede toplam bin 319 çiftçiye 96 bin kilogram mısır, bin 615 çiftçiye de 150 bin kilogram yonca tohumu dağıttığını sosyal medya hesapları üzerinden açıklayan Yavaş, “Toprağı işleyen ve üreten çiftçilerimizi destekliyor, üretimleri kazanca dönüşüp yüz güldürsün diye çalışıyoruz. Çiftçilerimizin bereketi, Ankara’mızın mutluluğu olacak” dedi.

HEDEF: TARIMI ÜRETİMİNİ ARTIRMAK

Bir yandan çiftçilerin gelir seviyesini artırmayı ve iklim kaynaklı tarım alanlarından maksimum düzeyde fayda sağlamayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi bu desteklerle bir yandan da tarımı canlandırmayı hedefliyor.

TOHUM DESTEĞİNE YOĞUN İLGİ

Büyükşehir Belediyesinin mısır ve yonca tohumu desteğine yoğun ilgi gösteren Başkentli çiftçiler, kırsal kalkınma destek programları hakkında memnuniyetlerini dile getirip Başkan Mansur Yavaş'a teşekkür etti.

Polatlı, Haymana, Gölbaşı, Akyurt, Kalecik, Çubuk ve Elmadağ'da yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı paylı tohum desteğinden yararlanan çiftçiler, özellikle pandemi sürecinde ekonomik yönden rahatladıklarını belirterek kırsal kalkınma destek programlarının devam etmesini istediler.

 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER