Bakan'dan enflasyon değerlendirmesi: Beklentilerin üzerinde...

Sosyal medya hesabı üzerinden bugün açıklanan enflasyon verilerini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, enflasyonun gıda, petrol fiyatlarındaki artış ve döviz kurundaki etkilerin yansımasıyla yıllık yüzde 14.03 ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleştiğini belirtti.

Bakan'dan enflasyon değerlendirmesi: Beklentilerin üzerinde...

Tüketici fiyat endeksi 2020 yılı Kasım ayında aylık yüzde 2,30, yıllık yüzde 14,03 arttı. Yıllık enflasyon 2020 yılının zirvesine çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde geldiğini ifade Balan Elvan, “Kasım enflasyonu; gıda, petrol fiyatlarındaki artış ve döviz kurundaki etkilerin yansımasıyla yıllık yüzde 14.03 ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Yüksek enflasyonun vatandaşımız üzerindeki etkilerini en aza indirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Enflasyonist beklentilerin iyi yönetilmesi ve fiyat istikrarının tesisi için, para ve maliye politikası araçlarımızı eşgüdüm içinde kullanacağız.” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER