Çiftçilere haciz yağıyor

Ekonomik kriz çiftçi vurdu. Amasya'dan sonra Kars'tan da haciz haberi geldi. Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Büyük Pirveli köyünde, bir çiftçinin ahırındaki hayvanlar icra memurları tarafından yediemine alındı.

Çiftçilere haciz yağıyor

Gazeteci Suat İncedere'nin aktardığı habere göre; Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçinin ekmek tekneleri bir bir haczedilmeye devam ediliyor. Geçtiğimiz hafta, jandarma, avukatlar ve icra memurları ile Amasya’nın Merkeze bağlı Kızılca Köyünde çiftçinin traktörleri haczedilirken, bugün de Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı Büyük Pirveli köyünde çiftçilerin ahırındaki hayvanları yediemine alınırken, hayvancılıkta kullandıkları pikapları da icra memurları tarafından haczedildi.

Büyük Pirveli köyünde hayvancılıkla uğraşan köylüler, duruma isyan ederken, sorunlarına acilen bir çözüm bulunmasını istiyorlar. Ahırındaki hayvanları yediemine alınan köylü, jandarma, avukatlar ve icra memurlarının baskın yapar gibi köye geldiklerini ve kendilerinin de önce bir şey anlamadıklarını dile getirerek, “Borçlarımızı daha önce yapılandırdık, bir kısmını ödedik ancak bizden çok yüksek faiz alıyorlar. Ödeyebilecek durumumuz olsa zaten öderdik.

Tarımdan Haber aracılığıyla yetkililere sesleniyorum; bizim borçlarımızın faizleri silinsin zaten bu faizler haksız yere alınıyor. Ana paramızı da bir süre tanısınlar bu borcumuzu ödeyelim” dedi. 

HABER OLMAMASI İÇİN FOTOĞRAF VE GÖRÜNTÜ ÇEKİLMESİNE İZİN VERİLMEDİ 

İcra memurları köyde icra ve yedieminle ilgili işlemleri yaparken, köylülerin fotoğraf ve görüntü çekmesine de izin verilmedi. Söz konusu fotoğraflar da yetkililerden habersiz bir şekilde çekilebildi.

İşte o haciz fotoğrafı:

"MİLLET FUKARALAŞIRKEN BİRİLERİ ABAD OLUYOR"

CHP Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak bir çiftçiye giden icra kağıdını paylaştı.

Öztrak, "Ekonomik buhranda ülkemizin varlıkları birer birer el değiştiriyor. Limanlar, araziler, stratejik tesisler, borsa “Katarlı üst düzey” sermayeye giderken; Çiftçilerimizin tarlası, traktörü, Tarım Tefeci Kooperatiflerinin eline düşüyor. Millet fukaralaşırken, birileri abad oluyor" dedi.

İşte o icra kağıdı:

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER