Hedef, madenciliğin önemini anlatmak

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal; “Yürütmekte olduğumuz Tanıtım Programı ile madenciliğin Türkiye için önemini geniş toplum kesimlerine anlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Hedef, madenciliğin önemini anlatmak

Yurt madenciliğini ve yer altı kaynaklarını geliştirmeyi amaçlayan faaliyetler ile bu faaliyetleri gerçekleştiren kişi, kurum ve kuruluşlara katkı sağlamak amacıyla 1986 yılında kurulan Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı; Madencilik Sektörünün Türkiye için önemini geniş toplum kesimlerine anlatabilmek için kapsamlı bir tanıtım programı başlattı.

Ulusal ölçekte yayın yapan Televizyon Kanallarında yürütülen tanıtım programı kapsamında; madenciliğin ekonomik ve toplumsal hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğu mesajını veren reklam yayınları yapılmaktadır. Ayrıca yine ulusal ölçekte yayın yapan anlaşmalı televizyon kanallarında haftada bir kez olmak üzere madencilik sektörünün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla sektördeki güncel gelişmelerin ele alındığı “Maden Dünyası” programı yayınlanmaktadır.

Bununla birlikte Vakıf; küresel ölçekte etkili olan COVID – 19 salgınından ötürü kesintiye uğrayan ve ilgili toplum kesimlerine madencilik konusunda detaylı bilgi aktarılmasına olanak sağlayan kongre, sempozyum, seminer ve teknik gezi faaliyetlerine alternatif olarak çevrimiçi etkinlikler düzenlemektedir.           

Madencilik Sektörü Tanıtım Programı’na ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven ÖNAL; “Yürütmekte olduğumuz Tanıtım Programı ile sosyo – ekonomik gelişmenin temeli olan madenciliğin Türkiye için önemini geniş toplum kesimlerine anlatmayı hedefliyoruz” dedi.  
 
Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı’nın bu özel Tanıtım Programındaki çözüm ortağı; Enerji ve Madencilik sektöründe geliştirdiği özgün Stratejik Halkla ve Toplumla İlişkiler çözümleriyle öne çıkan HİS İletişim Danışmanlığı’dır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER