İş Bankası'ndan her kesimden takdir toplayan hareketler

İş Bankası COVİD-19 pandemi sürecinde yaptıkları ile takdir topladı. Kiracılarından ücret almayan İş Bankası çalışanlarına da prim dağıttı. Bu gelişmeler hükümete yakın TGRT de bile, 'Bravo İş Bankası' diye haberleştirildi.

İş Bankası'ndan her kesimden takdir toplayan hareketler

COVİD-19 pandemisi esnafı perişan etti. Kısıtlamalarla kepenk kapatan esnaf, kirasını, faturalarını ödeyemedi. Birçoğu iflas etti, pandemiden sonra açılamayaack. Yüz binlerce yurttaş işsiz kaldı, evine ekmek götüremedi. Hükümetten esnafa komik rakamlarla küçük destekler yapıldı. Hükümetten 30-40 bin lira ve daha fazla kira veren esnafa sadece bin lira destek paketi geldi. Bu desteğin de ne zaman verileceği belirsizliğini koruyor.

KİRALAR 3 AY ALINMAYACAK

Atatürk'ün kurdurduğu İş Bankası'ndan ise pandemi süreci ile ilgili örnek olacak bir adım geldi. İş Bankası, pandemi nedeniyle kapalı kalan dükkanlardan 3 ay kira almama kararı aldı. Sadece paket servisi yapanlardan da kiranın sadece yarısı alınacak.

GÜVENLİK EMEKÇİLERİNE 3 BİN 500 LİRA PRİM

İş Bankası bununla da yetinmedi, pandemi sürecinde fedekarca çalışan güvenlik görevlilerini de sevindirdi. COVİD-19 sürecinde çalışmaya devam eden güvenlik görevlilerini yıl sonunda 3 bin 500 TL ek primle ödüllendirdi. Çalıştığı yer ve çalıştığı yıla bakılmaksızın bütün güvenlik görevlilerine banka yönetim kurulunun kararıyla 3 bin 500 TL ek prim ödemesi yapıldı.

Güvenlik görevlileri, bankaların diğer segmentlerde çalışan personeller gibi evde çalışma şansına sahip olmadığı için sektörde Covid-19 sürecinden en olumsuz etkilenen kesim olmuştu.

Pek çok bankada güvenlik görevlileri ve hizmetliler taşerona devredilirken İş Bankası bünyesinde tutmaya devam ediyor.

"İŞTE BÜYÜK BÖYLE OLUNUYOR"

Bu gelişmeler hükümete yakın TGRT de bile, 'Bravo İş Bankası' diye haberleştirildi. TGRT Ana Haberleri sunan Ekrem Açıkel İstanbul Şişli'de yaşadığı bir olayı anlattı. İş Bankası'nın yaptıklarını birinci ağızdan duyduğunu aktaran Açıkel İş Bankası'nı öve öve bitiremedi, "İşte büyük böyle olunuyor" dedi.

İşte o sözler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye'nin gerçek anlamda
Türkiye'nin gerçek anlamda - 1 hafta Önce

cumhuriyet mirası

Bekir
Bekir - 7 gün Önce

Büyük atatürk büyük banka

Ekrem Danışan
Ekrem Danışan - 7 gün Önce

Helalin var iş bankası her zaman derim iş bankası çok iyi dir

İlyas cora
İlyas cora - 7 gün Önce

İş bankasi emekli mensup çocuğuyum daima guru duydum,daima ülke için çalışan banka keşke bende mensubu olabilseydim

MEHMET AYDOĞAN
MEHMET AYDOĞAN - 7 gün Önce

BÖYLE BİR BANKAYLA 49 YILDIR ÇALIŞMANIN GURURUNU YAŞIYORUM.

Üzeyir akdi
Üzeyir akdi - 7 gün Önce

Devletin bankası örnek alın iş bankasını bu zamanlarda lazımsınız bizlere

Devinim ATADAN
Devinim ATADAN - 7 gün Önce

iştirakları eşek gibi çalışşın onlara ne var sizce koskoca bir sıfır

Adil gündoğdu
Adil gündoğdu - 7 gün Önce

Yillardir iş bankasiyla calisiyorum bir kez daha bu yaptiğiyla gurur duydum büyüksün iş bankasi bazilari kiskanmistir bu davranişini


SIRADAKİ HABER