Mansur Yavaş'tan flaş 'ihale' kararı...

Koronavirüsle mücadele konusunda örnek gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan örnek bir adım daha geldi.

Mansur Yavaş'tan flaş 'ihale' kararı...

Türkiye koronavirüsle mücadele ederken CHP'li belediyeler de yaptıkları eşgüdüm toplantıları ile alınacak tedbirleri kararlaştırıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu sabah katıldığı programda Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri ile diğer CHP'li belediyelerin uygulamalarından örnekler aldıklarını açıklamıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüsle mücadele konusunda yeni bi adım daha attı. Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihaleleri iptal ettiklerini duyurdu.

Yavaş'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

Koronavirüse karşı başlattığımız ekonomik mücadele kapsamında bugün açıklayacağımız projelere daha çok kaynak ayırabilmek için başta Park-Bahçe ve Fen İşleri olmak üzere, salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihalelerimizi hayat normale dönünceye kadar erteliyoruz.

Ulaştırma Bakanlığı'nın salgına rağmen Kanal İsrtanbul ile ilgili ihaleyi iptal etmemesi kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER