Pazarın zam şampiyonu belli oldu

Hayat pahalılığı kendini en çok sofralarda gösteriyor. Marketler bir yana çarşı pazarda da fiyatlar el yakıyor. Pazarlardaki yeşillik ürünlerinde, yüzde 100'e yakın gelen zam ile birlikte bu hafta zam şampiyonu belli oldu. 

Pazarın zam şampiyonu belli oldu

Semt pazarları da hayat pahalılığından nasibini aldı. Kayseri’de haftanın her günü kentin farklı bölgelerinde kurulan semt pazarlarında bu hafta yeşillik ürünlerinde en çok zamlanan ürün marul oldu.

MARULA YÜZDE 100 ZAM GELDİ

Marulda yüzde 100’e yakın bir artış oldu. Geçtiğimiz haftalarda 2 TL’ye satılan marul, bu hafta 4 TL’den satışa sunuldu. Pazarcı Recep Ballı, “Şuan geçen seneye bakarak fiyatlar hemen hemen aynı, sadece marulda 1-2 TL gibi bir artış var. Ürünlerin fiyatları yüksek değil. Bunun yetiştirmesi, nakliye giderlerine bakıldığı zaman normal. Diğer ürünlerde patlıcan, domates 5 TL gibi satılıyor yani gayet uygun. Pazar ile marketlerin fiyatlarını kıyasladığımız zaman, pazarlar marketlere oranla yüzde 35 daha indirimli satış yapıyor.

"MÜŞTERİLERİN DURUMU SIKINTILI" 

Havucu 3 TL’den, roka, dereotu, ekşimen gibi yeşillik ürünler 1 buçuk TL’den, marul 4 TL’den, soğan 3 TL’den, ıspanak ve pırasa 2 TL’den satışa sunuyoruz. Müşterinin durumu pandemiden dolayı biraz sıkıntılı çalışamayan vatandaşlarda olduğu için herkese Allah sabır versin” ifadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER