Ramazan pidesi fırınlarda 4 lira, Halk Ekmek büfelerinde 1,5 lira olacak

İstanbul'daki fırın ve bakkallarda 4 liradan satılacak olan Ramazan pidesi İBB'ye bağlı Halk Ekmek büfelerinde 1,5 lira olacak.

Ramazan pidesi fırınlarda 4 lira, Halk Ekmek büfelerinde 1,5 lira olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ramazan ayında Halk Ekmek büfelerinde 365 gramlık pidenin 1,5 liraya satılacağını duyurdu. 

İstanbul Fırıncılar Odası ise dün 365 gram sade pidenin fiyatını 4 lira, aynı gramajdaki susamlı yumurtalı pidenin fiyatını 5 lira olarak açıklamıştı.

İmamoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımız Ramazan’da 365 gramlık pideyi 1.5 TL'den Halk Ekmek büfelerinden satın alabilecekler. İBB olarak ülkemizin yaşadığı ekonomik zorlukta İstanbullulara en sağlıklı ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

NAMA: PAHALILIKLA MÜCADELEDE HEMŞERİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkan vekili Özgen Nama da "Önceki yıllarda üretilen düşük gramajlı değil. 365 gramlık geleneksel ramazan pidesini herkes alsın diye 1/3 fiyatına İstanbullulara ulaştırıyoruz. Pahalılıkla mücadelede de dar gelirli hemşerilerimizin yanındayız. Halkın ekmeğini büyütmeye devam edeceğiz." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER