10 Kasım'la dalga geçen AKİT yazarına AKP'li belediyeden büyük kıyak

AKP'li Gaziantep Şehitkamil Belediyesi'nin 10 Kasım'la ve saygı duruşu ile dalga geçen AKİT yazarı Yaşar Değirmenci'nin “Modern Toplumda Görgü Kuralları” isimli kitabına 300 bin lira ödediği ortaya çıktı. 

10 Kasım'la dalga geçen AKİT yazarına AKP'li belediyeden büyük kıyak

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 14 Mayıs’ta Yeni Akit Gazetesi Yazarı Yaşar Değirmenci tarafından yazılan “Modern Toplumda Görgü Kuralları” isimli kitabın alımı için “Kamu İhale Kanunu'nun tartışmalı pazarlık usulü maddesiyle” ihale düzenledi.

BirGün’den İsmail Arı olayı gündeme getirirken kitaptan kaç adet alındığı açıklanmadı. Türkiye Diyanet Vakfı ile AKP’li Şehitkamil Belediyesi arasında 27 Mayıs’ta sözleşme imzalandı ve kitapların 10 gün içerisinde teslim edilmesi istendi.

İşte o ihalenin belgesi şöyle:


ATATÜRK'LE VE SAYGI DURUŞUYLA ALAY ETMİŞTİ

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesinin yazarı Yaşar Değirmenci, 10 Kasım 2019’da yayımlanan yazısında “10 Kasım: Siren sesi değil, ölümün unutulmama sesi!” başlıklı yazısında Atatürk için 10 Kasım’da saygı duruşunda bulunulması ile alay etmişti. Yazıdaki “09.05’te sirenler çalıyor, hayat durduruluyor, arabalarından indiriliyor, saygı duruşuna geçiriliyor. Her 10 Kasım’la özdeşleşen sahneler… ‘Dünyada komik olaylar’ listesine girmeye aday hallerimiz” ifadeleri tepkilere neden olmuştu. (Odatv)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER