ADD: Hukukun üstünlüğüne gölge düştü, TBB'ye karşı duran baroların yanındayız

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Sivas Kongresi'nin 100. yılı için yaptığı açıklamada, Türkiye Barolar Birliği'ni eleştirdi. 

"2 Eylül 2019 pazartesi günü gerçekleşen adli yıl açılışı, hukukun üstünlüğüne gölge düşürmüştür." denilen açıklamada, Türkiye Barolar Birliği'ne karşı şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Barolar Birliği'nin takındığı tavra karşı net duruş sergileyen barolarımızın ve yargı mensuplarımızın yanındayız. Biliyoruz ki milletimizin ve devletimizin geleceği açısından yaşamsal önemdeki kurumlarımızın bozulması, yozlaşması ve Atatürk düşmanı yapılar haline dönüşmesi tehlikeli bir oyundur. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi, bu tehlikeye dikkatleri çekmeyi ve ilgilileri uyarmayı vatani bir görev kabul etmektedir

Adli yıl açılış töreninde konuşan Feyzioğlu: Türkiye Barolar Birliği hiçbir siyasi partinin muhalifi veya destekçisi değildir
 
Atatürkçü Düşünce Derneği'nin açıklaması şöyle:

Sivas Kongresi’nin yüzüncü yıl dönümünde, Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi önderliğinde YA İSTİKLAL YA ÖLÜM parolasıyla yolumuza kararlılıkla devam etmekteyiz.

Kökü, Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanan Atatürkçü Düşünce Derneği; bu tarihi günde toplumsal uyarılarını yapacak ve doğruları yine söyleyecektir. Çünkü, yüzyıllık mücadele azmini Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Genel Merkezi ve saygın örgütü asla bitmeyecek bir heyecanla yaşatmaktadır.

Bugün, milletçe yaşadığımız tüm sıkıntıların temelinde Milli Mücadelemizin ve Milli Kongrelerimizin çizgisinden kopuş yatmaktadır. Kurtarıcımız ve kurucumuz Büyük Atatürk’ün adına bile tahammül edemeyen siyasi ve bürokratik zihniyet, aslında Atatürk düşmanlığı değil millet düşmanlığı yapmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Büyük Zaferin 97. yıl dönümünde Cuma vaazında Büyük Atatürk’ün adını anmaması; Trabzon’da imam, Ali Sait YILMAZ’ın görevli olduğu camiye Atatürk posteri asması nedeniyle müftülükçe baskı ve soruşturma görmesi; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Çorum Belediye Meclis Üyesinin milli haysiyet ve milli vicdandan mahrum sözleri Atatürk düşmanlığının kısa günde yansımalarıdır. 17 yıllık siyasi iktidarın getirisidir.

Atatürkçü Düşünce Derneği, bu tür çıkışlarla vuku bulan millet düşmanlığına geçit vermeyecektir. 

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” diyen Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ulusal kurtuluş için saraya ve muktedirlere değil milletimizin ferasetine güvenmiştir. Atatürk Devrimi böylece oluşmuştur. Bu nedenle, sözde değil özde Atatürkçü duruşa ihtiyaç vardır.

02 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleşen adli yıl açılışı, hukukun üstünlüğüne gölge düşürmüştür. Dünyanın hiçbir çağdaş ülkesinde yaşanmayacak görüntüler, Atatürkçü Düşünce’ye inanan herkesi derinden üzmüştür. Bu durum, bizlere hukukun üstünlüğünü inşa konusunda da tarihi sorumluluk yüklemektedir.

Türkiye Barolar Birliği’nin takındığı tavra karşı net duruş sergileyen barolarımızın ve yargı mensuplarımızın yanındayız. Biliyoruz ki milletimizin ve devletimizin geleceği açısından yaşamsal önemdeki kurumlarımızın bozulması, yozlaşması ve Atatürk düşmanı yapılar haline dönüşmesi tehlikeli bir oyundur. Sivas Kongresi’nin yüzüncü yıl dönümünde Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi, bu tehlikeye dikkatleri çekmeyi ve ilgilileri uyarmayı vatani bir görev kabul etmektedir. 

Sivas Kongremizin yüzüncü yıl dönümünde, Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve yol arkadaşlarını, devrim ve demokrasi şehitlerimizi, vatan savunmasında canlarını feda edenleri bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

    

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.