Ailesinden 13 kişiye bulaştırdı, kendisi 90 yaşında koronavirüsü yendi

İYİ Parti'li İBB Meclisi Üyesi Ali Kıdık’ın babası Sabri Kıdık, başka bir rahatsızlıktan dolayı gittiği hastanede kaptığı koronavirüsü ailesinden 13 kişiye daha bulaştırdı. Şimdi hastanede koronavirüs tedavisi gören 90 yaşındaki Sabri Kıdık'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ali Kıdık, babasının hastane yatağından kendisine selam gönderdiği videoyu sosyal medyadan paylaştı.

Ailesinden 13 kişiye bulaştırdı, kendisi 90 yaşında koronavirüsü yendi

ANKA'dan Oktay Yıldırım'ın haberine göre, İYİ Parti'li İBB Meclisi Üyesi Ali Kıdık’ın, Giresun’un Görele ilçesinde yaşayan babası Sabri Kıdık, başka bir hastalıktan dolayı hastaneye kaldırıldı. 90 yaşındaki Sabri Kıdık, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından iyileşerek taburcu edildi. Ancak hastaneden virüs kapan Sabri Kıdık, birkaç gün sonra tekrar fenalaştı. Bunun üzerine Kıdık hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yapılan test ve tahliller sonucunda 90 yaşındaki Sabrı Kıdık’ın önceki tedavisi sırasında hastaneden koronavirüs kaptığı belirlendi. Yoğun bakım servisine kaldırılan Sabri Kıdık’ın tedavisinin devam ettiği belirtildi.

5 gün boyunca yoğun bakım servisinde tedavi edilen ve durumu iyiye giden 90 yaşındaki Sabri Kıdık, oğlu Ali Kıdık’a video ile selam gönderdi. Ali Kıdık da babasının durumunu sosyal medya hesabından “Kuru ağaçlara can veren Allah sana sonsuz hamd olsun. 90 yaşındaki babam Covid- 19’u yeniyor. Üç gündür dünyayla iletişimini kesen babam bugün ses verdi. Şükür, şükür, şükür ya Rab” diye paylaştı.

AİLEDEN 13 KİŞİYE BULAŞTI

Başka bir hastalıktan dolayı tedavi gören ve daha sonra taburcu edilen Sabri Kıdık’ı ziyarete gelen aileden 13 kişiye virüs bulaştı. Önce Sabri Kıdık’ın eşi 86 yaşındaki Kadın Kıdık, daha sonra da ailenin diğer fertleri hastalandı. Ali Kıdık’ın 64 yaşındaki abisi Osman Kıdık’ın tedavisinin Giresun Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde devam ederken, rahatsızlanan diğerler aile fertlerinin ise durumlarının iyi olduğu belirtildi.

"HERKES DİKKATLİ OLSUN, ÇEMBER DARALDI"

Sağlık çalışanlarına sonsuz minnet borçlu olduğunu söyleyen İYİ Parti'li İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Görele Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar, sağlık çalışanları, hastanede ne kadar koronavirüs hastası varsa hepsine kendi anne babaları gibi davranıyorlar ve inanılmaz bir bakım yapıyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Korona bir kader değildir, ihmalden dolayı bu kadar hızlı yayılıyor. Kimse 'Bana bir şey olmaz' demesin. 20 gün kapanmak şart, başka türlü önüne geçmemiz mümkün değil. Gecikilirse tedavi zorlaşıyor. Hastalar morallerini yüksek tutmak zorundalar. Moral gerçekten önemli bu hastalıkta. Herkes dikkatli olsun çember daraldı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER