AKP'de Boğaziçi istifası... Oğlu tutuklanmıştı

Boğaziçi protestolarında tutuklanan öğrencilerden Doğu Demirtaş'ın annesi AKP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Kadın Kolları Başkanı Gamze Demirtaş sağlık sorunu ve iş yoğunluğu gerekçesiyle meclis üyeliğinden istifa etti.

AKP'de Boğaziçi istifası... Oğlu tutuklanmıştı

Boğaziçi protestolarında tutuklanan öğrencilerden Doğu Demirtaş'ın annesi AKP Sarıyer Meclis Üyesi Gamze Demirtaş Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. Halen doktor olarak görev yapan Demirtaş, iş yoğunluğu ve ailesindeki sağlık sorunları gerekçeleri nedeniyle görevi bıraktığı iddia edildi.

Demitaş’ın istifa dilekçesini geçen hafta sunduğu ve prosedür işlemlerin halen devam ettiği öğrenildi. Sarıyer Belediye Meclisi’nde Demirtaş’tan boşalacak olan koltuğa AKP’den Yıldız Didem Aykut oturacak.

İSTİFA DOĞRULANDI

AKP Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun istifayı doğrulayarak istifa sürecinin devam ettiğini söyledi.

DOĞU DEMİRTAŞ: AİLEM AK PARTİLİ

Boğaziçi protestolarında tutuklanan öğrencilerden Doğu Demirtaş CHP heyetine şu açıklamayı yapmıştı:

Boğaziçi Fizik bölümünü kazandım. Ailem AK Partili. Annem Gamze Demirtaş, AK Parti'nin Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı. Kayyum rektöre karşı sesimizi duyuralım istedik. Bir yarışma yaptık, 400 eser geldi, ilk gelenler duvarlara asıldı, daha sonrakiler yere kondu. İnsanlar Kabe figürünün yerde olmasına sinirlendi, ertesi gün Kabe fotoğrafının asılmasını istedik. Eseri asan biz değiliz ama asılmasına ön ayak olan, asılmasını sağlayan kişileriz. Bakan Soylu bu kadar öğrenciyle nasıl helalleşecek?

AKP’Lİ AİLEM GÖZALTI SONRASI ÇOK KORKTU

5 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Beyza Buldağ: Boğaziçi’nde eğitim görürken Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Bölümü’ne yatay geçiş yaptım. 3 aydır evden dışarı çıkmadım, İzmir’deydim. Bademcik rahatsızlığım nedeniyle protestolara bile katılmadım. Sabahın 05.00’inde telefonumu aldılar, şifremi sordular. Boğaziçi Dayanışma hesabını kullandığım iddiasıyla alındım. Bu hesabı daha önce kullanıyordum ama Mimar Sinan’a geçince kullanmayı bıraktım. O hesaptan suç işlendiği de yok ama o hesabı en son bir sene önce kullandım. Ailem AK Partili, iktidarın bu yüzüyle sabahın 5’inde karşılaşmalarından dolayı çok şaşırdılar, endişelendiler. Ve çok korktular.

Gamze Demirtaş'ın parti çalışmalarından fotoğraflar:

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim KILINÇ
İbrahim KILINÇ - 2 hafta Önce

Bizler hakkımızı helal ediyoruz.

Seyfettin odabasi
Seyfettin odabasi - 2 hafta Önce

Buda bir gelişme onurlu insan akp li olmaz

SIRADAKİ HABER