AKP'den erken seçim açıklaması

Erken seçim söylemlerini değerlendiren AKP'li Hayati Yazıcı, bu söylemlerin yapay ve çaresizlik içinde yapıldığını ifade ederek "Herhangi bir neden ortada gözükmüyor" dedi.

AKP'den erken seçim açıklaması

Rize'de çeşitli ziyaretlerde de bulunan AKP Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, bazı muhalefet temsilcileri tarafından dile getirilen erken seçim söylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yazıcı, erken seçim söylemlerinin yapay ve çaresizlik içinde yapıldığını ifade ederek "Türkiye'nin seçimi yenilemesini gerektirecek herhangi bir neden ortada gözükmüyor. Hükümetimiz dimdik ayakta, parlamento çalışıyor. Bir hükümet kurma bunalımı ortada yok. Bir meclis başkanı seçememe gibi bir sorun yok. Dolayısı ile bir erken seçim ile meclisin yapısının yenilenmesini gerektirecek herhangi bir sebep yok. Seçimler inşallah Anayasada yer aldığı gibi 2023 yılında gerçekleşecek." dedi.

'BUNLAR BEYHUDE BEYANLAR'

Erken seçim söylemlerinin kimse tarafından kabul görmediğini dile getiren Yazıcı, "Bunlar beyhude beyanlar. Günlük, gündelik, başka bir şey üretemeyen muhalefetin dile getirdiği söylemler. İçi boş söylemler olarak görüyorum." diye konuştu. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER