AKP ilçe binasında 'eğitim' toplantısı: Müdür Ölmez'de katıldı 

Turgutlu Milli Eğitim Müdürü Ölmez’in AKP ilçe binasında ‘eğitimi istişare’ etmek için düzenlenen toplantıya katıldığı açığa çıktı.

AKP ilçe binasında 'eğitim' toplantısı: Müdür Ölmez'de katıldı 

Birgün'den Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, eğitim yöneticilerinin “kamu görevlisi” kimliğine aykırı uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Manisa Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve beraberindeki iki şube müdürü, AKP Turgutlu Teşkilatı’nda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
 
AKP Turgutlu İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen toplantının ana konusunun, “Yıkılan pansiyonlu kız imam hatip lisesi ve erkek imam hatip lisesi düzenlemesi” olduğu belirtildi.

Toplantıda AKP Turgutlu Başkanı Serkan Baş ile birlikte fotoğraf veren Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’in yanı sıra milli eğitim müdürlüğünden iki şube müdürünün ve STK temsilcilerinin de yer aldığı bildirildi.

HESAP SORAN YOK

Eğitimle ilgili bir toplantının adresinin AKP İlçe Teşkilatı olmaması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı İsmail Şener, “Akıllarına geleni yapıyorlar, hesap soran da ‘Bu yanlış’ diyen de yok” ifadelerini kullandı. Şener, eğitim-öğretimle ilgili istişare toplantısında vakıfların rolünün olamayacağının da altını çizerek, “Bu toplantının adresinin ilçe milli eğitim müdürlüğü veya kaymakamlık olması gerekmez miydi?” diye sordu.

Turgutlu AKP İlçe Başkanı’nın ve vakıf temsilcilerinin, Kaymakamlık ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nden daha yetkin olmadığını ifade eden Şener, “Suç işliyor, kantarın bütün ayarını bozuyorsunuz. Bizler bunu düzelteceğiz ve gereğini yapacağız. Eğitim Sen olarak kamu emekçisi arkadaşlarımızla da yan yana, omuz omuza olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER