AKP kongrelerinde yaşananlar Erdoğan'ı şoke etti

Erdoğan AKP'nin 9 il kongresine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. AKP'li il başkanı 'Rabia' selamını unutunca Erdoğan gösterdi; yine olmayınca ortaya enteresan görüntüler çıktı. Erdoğan AKP’lilerin alkışını ‘coşkusuz’ buldu, tekrar alkış istedi. Kongrelerde sosyal mesafe kuralına uyulmazken, pek çok kişinin maske takmadığı görüldü.

AKP kongrelerinde yaşananlar Erdoğan'ı şoke etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş İl Kongreleri'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan, “Bu ülkede tatlı su demokratları vardır. Bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Yüzleri seçimden seçime görülür. Partimiz kapatma dahil pek çok tehditle yüzleşirken de vesayetin cenderesinde mücadele ederken de hep bu anlayışla hareket etti. Kuru kuruya demokratlık yapmadık” diyerek söz konusu illerin adını sayıp, “2023'e bu duygu, inanç ve şuurla hazırlanmak durumundayız. Buna hazır mıyız?” diye sordu. Gelen karşılıktan tatmin olmaya Erdoğan, “Sizlerden farklı bir coşku bekliyorum” diyerek tekrar alkış istedi.

Erdoğan’ın hedefinde yine CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. 

Erdoğan Adıyaman İl Başkanımız Mehmet Dağtekin'i görmek istiyorum" dedi. O sıralarda eline mikrofonu alan Dağtekin'e Erdoğan, yapması için 'Rabia' selamını hatırlattı. Dağtekin bir süre bekledikten sonra 'Rabia' selamını verdi. 

Olay üzerine diğer il başkanlarının da 'Rabia' selamı verdiği görüldü. 

İşte o anlar...

Ancak bugün düzenlenen kongrelerde corona virüsü önlemlerine uyulmadığı gözlendi.


AKP Şanlıurfa İl Kongresi

VİRÜSÜN YAYILMASINA DAVETİYE ÇIKARDILAR

AKP Aydın İl Kongresi maske takılması dışında hiçbir pandemi kuralına uyulmadan başladı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'unda katıldığı kongrede, AKP’liler salonu hınca hınç doldurdu. Covid-19 tedbirleri, sosyal mesafe kuralı unutuldu. Virüsün yayılmasına davetiye çıkarıldı.


AKP Aydın İl Kongresi

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

AKP kongreleri sürerken salondan yapılan yayınları sosyal medya üzerinden izleyen vatandaşlar tepkilerini dile getirdi. Yapılan yorumlarda baro seçimlerinin ertelenmesi, toplantı ve basın açıklamalarının yasaklanması, restoran, kafelerin kapatılması hatırlatıldı. Salonlardaki görüntülere tepki gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER