AKP'li Cahit Özkan, tepkilerin ardından geri adım attı

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, muhalefetin sert tepkilerinin ardından, "Yeniden Kuruluş Anayasası" yönündeki ifadelerini değiştirdi. Özkan, "Yeniden Kuruluş Anayasası ile kastımız; yenileyici bir ruhla, geçmişin birikimini dikkate alarak ve o kuruluşumuzda bizi bir arada tutan maddi ve manevi değerleri yeniden hayata geçirmek suretiyle, geniş katılımlı yeni anayasa yapma talebidir" dedi.

AKP'li Cahit Özkan, tepkilerin ardından geri adım attı

AKP'li Özkan'ın "Yeniden Kuruluş Anayasası" şeklindeki açıklamasına muhalefetten sert tepkiler gelmişti. Tepkilerin ardından Özkan, geri adım attı.

Özkan, yaptığı açıklamada, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin açıklamalarını değiştirdi. 

Özkan, "Milletçe verdiğimiz bu mücadele sonucunda Cumhuriyetimizle taçlandırdığımız yeni Türkiye'mizi kurduk. Ancak 100 yıllık bir çınar olan Cumhuriyetimiz, darbe ve vesayet girişimleriyle maalesef kuruluş ve kurtuluş değerlerinden, o maddi ve manevi değerlerden uzaklaştırılmıştır" ifadelerini kullandı.

Tepkilerin ardından ifadelerini değiştiren Özkan, şu açıklamayı yaptı: 

"Yeniden Kuruluş Anayasası ile kastımız; yenileyici bir ruhla, geçmişin birikimini dikkate alarak ve o kuruluşumuzda bizi bir arada tutan maddi ve manevi değerleri yeniden hayata geçirmek suretiyle, geniş katılımlı yeni anayasa yapma talebidir. Amacımız, Cumhuriyetimizi el birliğiyle modern geleceğe daha güçlü şekilde taşımaktır. Böylesi bir anayasa, aziz milletimize olan bir borcumuzdur ve inşallah 83 milyon hep birlikte yerine getireceğiz." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

kürsü arkasından değil halkın içine inerek konuşmanızı bekliyorum.

Yeniden kuruluş ihanetinin
Yeniden kuruluş ihanetinin - 3 ay Önce

ne olduğunu anlayana kadar............................................

Eşek sudan gelene kadar
Eşek sudan gelene kadar - 3 ay Önce

bu şahsa anlatmak lazım,"yeniden kuruluşun" anlamını...

SIRADAKİ HABER