AKP'li Hamza Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na skandal sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına yönelik sözlerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan skandal yanıt geldi. Dağ, “Partisindeki tacizleri bile soruşturmayan meymenetsiz! Senin de siyasi ömrünün bitmesine az kaldı” dedi.

AKP'li Hamza Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na skandal sözler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına sosyal medyadan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım; bir devlet, gece yarısı kararnameleriyle yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkı, hukuku onların elinden alınamaz. Bu videomu izleyen bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum: Haklarınıza sahip çıkınız, hukukunuza sahip çıkınız, sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına, hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum.Her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana olacağım. Sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım” dedi.

DAĞ’DAN TEHTİD!

CHP liderinin İstanbul Sözleşmesi mesajına, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan skandal bir tepki geldi. Dağ, Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak, “Partisindeki tacizleri bile soruşturmayan meymenetsiz! Senin de siyasi ömrünün bitmesine az kaldı, İlk seçimlerde dostlarınla beraber çöplüktesiniz" dedi. 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YORUMU: YERİNDE BİR KARAR

Dağ, sözlerine şöyle devam etti:

"Aile modern yaşamda bir karargahtır. Milli ve manevi değerlerimizin korunması ve sağlıklı bir neslin yetişmesi için aile dimdik ayakta durmalıdır. Aileyi geri planda tutan, milletimizin değerleriyle bağdaşmayan, eşcinselliğin yaygınlaşmasının önüne açan ve kadın ve erkeği birbirine ötekileştiren İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması yerinde bir karardır. Gerek ortaya koyduğumuz siyasi irade gerekse de Türkiye'deki mevcut yasalar kadınlarımızın ve ailemizin korunmasına büyük bir önem vermektedir. Bu konuda, bu toplumun değerlerini referans almayan herhangi bir uluslararası anlaşmaya tabii olmanın gerekliliği bulunmamaktadır"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER