AKP'li özel kalem müdürünün kokain içerken çekilen görüntüleri ortaya çıktı... Gözaltı kararı ve yeni görüntüler...

AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın özel kalemi/danışmanı olduğu öne sürülen Kürşat Ayvatoğlu'nun otomobilinde uyuşturucu kullanırken kaydedilen görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Emniyet Müdürlüğü'nden AKP’li Kürşat Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığı açıklandı.

AKP'li özel kalem müdürünün kokain içerken çekilen görüntüleri ortaya çıktı... Gözaltı kararı ve yeni görüntüler...

Onedio'da yer alan habere göre; Twitter'daki @AkpCocuklari hesabı, eski görevi Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olan şimdi ise AKP'li vekil Hamza Dağ'ın özel kalemi/danışmanı olduğu öne sürülen Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili bir dizi paylaşım yaptı.

Paylaşımlarda Ayvatoğlu'nun Erdoğan ve Soylu ile yan yana çekilmiş fotoğrafları da yer aldı.

Bu fotoğrafta Ayvatoğlu, AKP'li Hamza Dağ ile görülüyor.

Paylaşımlarda Ayvatoğlu'nun satışa çıkardığı lüks araçlarına da değiniliyor.

Son olarak da otomobilde uyuşturucu kullandığı görüntüler paylaşılıyor.

Milletvekili Hamza Dağ'ın danışmanlarından Muhammed Doğan, Ayvatoğlu'nun Meclis kadrosundaki danışmanlardan olmadığını açıkladı.

"Kürşat arkadaşımdı, iyi tanırım" diyen gazeteci Muhammed Vefa, "Kürşat konuşulacaksa daha önce özel kalemliğini yaptığı Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş'a da bir bakın. Oğlu neler yapıyor, babası neler yapıyor?" şeklinde bir paylaşım yaptı.

Kürşat Ayvatoğlu'nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan Tahsin Babaş'ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı ve o günden sonra zenginleştiği belirtiliyor...

Sosyal medyadan tepkiler:

GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Kürşat Ayvatoğlu hakkında gözaltı kararı verildi.

Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks bir aracın içinde kokain çekmesine ilişkin görüntüler dün sosyal medyada gündeme oturmuştu. Görüntülerin yayınlanması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayvatoğlu hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ayvatoğlu’nu gözaltına almak için harekete geçti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında bir şahsın araç içerisinde uyuşturucu-uyarıcı madde kullanırken çekilmiş görüntülerinin paylaşılması üzerine, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen H.K.A. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.” denildi.

AKP'Lİ ÜST DÜZEY İSİM SAHİP ÇIKTI

AKP MYKY seçilen Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi, Atatür düşmanlığı ile bilinen FETÖ'nün yayın organlarında uzun süre çalışan Yavuz Bahadıroğlu'nun oğlu, Mücahit Birinci kokain kullanan AKP'li isme sahip çıktı.

Birinci, "Bir genç, velev ki Ak Partili, CHP'li veya diğer partilerden. Uyuşturucu müptelalığı afettir. Bu tür hadiseleri siyasi malzeme olarak kullanmak kolaydır. Ama hadise bu derece basit değil, daha kapsamlı ele alınmalı. Partisi purtisi yok, gençler bizim gençlerimiz" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

DÜN ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Hamza Dağ cephesi, ‘danışman değil’ demişti: Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntülerle gündem olan Kürşat Ayvatoğlu’nun Hamza Dağ ile AKP genel merkezinde dün çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

Ancak iddiaların reddedilmesine rağmen Kürşat Ayvatoğlu’nun, dün Hamza Dağ’ın yanında bulunduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün AKP genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Mustafa Şen'e devretti.

Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen fotoğraflarda Kürşat Ayvatoğlu’nun da törende Hamza Dağ’ın yayında olduğu görülüyor. Ayvatoğlu, Hamza Dağ’a oturacağı yeri gösterirken toplantı boyunca Dağ’ın yanında ayakta bekledi.

DAĞ: DANIŞMANIM DEĞİLDİR

AKP'li Hamza Dağ sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ayvatoğlu'nun iş akdinin dün akşam sonlandırıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı: 

"Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir.

Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız. 

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız. 

Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz."

HAMZA DAĞ'A BOMBA SORU

Gazeteci İsmail Saymaz, lüks araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri ortaya çıkan Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili Hamza Dağ'a soru sordu. Twitter hesabından paylaşım yapan Saymaz, Hamza Dağ'ın paylaşımını alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti’de büro çalışanları ne kadar ücret alıyor ki Kürşat Ayvatoğlu, kokain çekiyor, kumar oynuyor, lüks araç alıp satıyor?"


 

"İLİŞİĞİ KESİLDİ"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Ayvatoğlu'nun partimizle ilişiği kesilmiştir.” dedi.

Şu açıklamayı yaptı:

'DANIŞMANIM DEĞİL' DEMİŞTİ...
DAĞ'IN TELEFONU O İSİMDE ÇIKTI

AKP'li Hamza Dağ, ‘danışman, özel kalem değil’ demişti...

Lüks araçta #kokain çektiği görüntülerle gündem olan #KürşatAyvatoğlu’na Hamza Dağ'ın dün AKP Genel Merkezi'nde telefonunu emanet ettiği görüntüler ortaya çıktı.

İşte saniye saniye o anlar:

HIZLI YÜKSELİŞ

Kastamonu'da belediyeyi AKP'den devralan MHP'nin seçim çalışmalarında Ayvatoğlu'nun "lüks arabalarını" propaganda malzemesi yaptığı belirtiliyor.

Kastamonu'da AKP'li belediye döneminde "kaynakçı" kadrosundan göstermelik olarak işe alındığı, sonra özel kalem yapıldığı ifade edilen Ayvatoğlu'nun daha sonra belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yapıldığı, bu müdürlüğün de belediyenin önemli parasal kaynaklarını kontrol ettiği dile getiriliyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tam olarak,
Tam olarak, - 4 hafta Önce

bir akçomar

SIRADAKİ HABER