AKP'li Yiğit Bulut'un aylık gelirinin 200 bin TL olduğu ortaya çıktı 

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Saray danışmanı Yiğit Bulut'un TV'lere çıkmasından 4 gün önce kendisine Türk Telekom'da zam yapmasına tepki gösterdi.

AKP'li Yiğit Bulut'un aylık gelirinin 200 bin TL olduğu ortaya çıktı 

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi olan Yiğit Bulut'un 200 bin TL'ye yakın maaş aldığının ortaya çıkmasını değerlendirdi.

Yiğit Bulut ve Ömer Fatih Sayan'ın Türk Telekom Yönetim Kurulu'nda 4 gün önce maaşlarına zam yapmasına dikkat çeken Yarkadaş'ın mesajı şöyle:

"1- TV'lere çıkıp "Merkez Bankası'nda işler yolunda" diye konuşan Yiğit Bulut, meğer ödülünü peşin almış... Bulut, bildiğiniz üzere hem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı hem de Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi. Ömer Fatih Sayan da hem Ulaştırma Bakan Yard. hem de TT Yön. Krl. Bşk.

2- Bu iki kafadar, Yiğit Bulut'un TV'lere çıkmasından 4 gün önce Türk Telekom Yönetim Kurulu'nda maaşlarına zam yapmış. Böylece Telekom'dan aldıkları maaş, ikramiyelerle birlikte aylık 33.849,61 TL olmuş. Bunun neresi adalet? Kim demiş "Bir koltukta iki karpuz taşınmaz" diye!"

YORUM EKLE
YORUMLAR
mandıra
mandıra - 3 hafta Önce

sakini mübarek

SIRADAKİ HABER