AKP ve İstanbul Valiliği'nden Davutoğlu yasağı iddiası

Davutoğlu ile beraber hareket eden AKP eski Milletvekili Abdullah Başcı, Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği'ne (KONSİAD) İstanbul Valiliği'nin Davutoğlu'nun İstanbul'daki Konya Günleri'ne davet edilmemesi için talimat verdiğini iddia etti.

AKP ve İstanbul Valiliği'nden Davutoğlu yasağı iddiası

Abdullah Başçı Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

1. Konsiadı kuran3 kişiden biriyim. 3 dönem yönetim kurulu başkanlığını yaptım. O süreçte 100 ün üzerinde dernek ve vakıflarla gönül Birligi yaparak beraber başarılı çalışmalara imzalar attık konya günlerini ilk sefer 2013 yılında başlattık.

2. Bugün yeni kapıda başlayan Konya günlerine maalesef istanbul valisinin Konsiad yetkilisine yukarıdan talimat var kati surette Davutoglunu, ve yanındakileri davet etmiyorsunuz talimatı verildiği aynı şekilde Ak Parti Konya il başkanlığından böyle telkinde bulunduğu haberini aldık.

3. Gelinen süreçte birçok Konyalı dernek ve Vakıf başkanının yoğun telefonunu aldık, gelinen süreçe Ak Parti Konya İl Başkanlığının talimatıyla şimdiye kadar hiç katılmayan bir kısım Konyalı milletvekilleri belediye başkanlarına katılma talimatı verilmesi.

4. Gelinen süreçte Konyalılara karşı yapılan bu çirkin baskılar saygısız hareketler sonucunda Konya günlerine davet edilmedik. Şimdiye kadar konyalıyım demekten çekinen işgüzarların durumdan vazife çıkararak ortalıkta dolaşmaları doğrusu beni fazlasıyla üzdüğünü belirtmek isterim.

5. Tüm dernek ve Vakıf başkanlarıma programa katılmalarını ısrarla tavsiye ettim. Gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ederim. Şu bilinsin su akar kum kalır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER