Alparslan Türkeş'in oğlundan Devlet Bahçeli'ye hodri meydan

Türk Eğitim-Sen'in okullarda 'Öğrenci Andı'nın geri getirilmesi yönündeki başvurusu konusunda Danıştay’dan son karar geldi. Mahkeme kararına göre öğrenci andının okullarda okunmamasına karar verildi. Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eski sözlerini hatırlattı, "Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına: 'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de!" çağrısında bulundu.

Alparslan Türkeş'in oğlundan Devlet Bahçeli'ye hodri meydan

Türk Eğitim-Sen, 2013 senesinde öğrenci andının kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin iptali için Danıştay’a dava açmıştı. Danıştay 8. Dairesi de, 2018 yılında andı kaldıran yönetmelik hükmünü oyçokluğu ile iptale kadar götürmüştü. Ancak, Danıştay’ın “and okutulsun” kararı uygulanmadığı gerekçesiyle sendikalar tarafından MEB yetkilileri hakkında açıklamalar yapılarak suç duyurusunda bulunulmuştu.

MEB de Danıştay 8. Dairesi’nin Andımız kararını, bir üst Kurul olan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nda temyiz etmiş ve yürütmeyi durdurma talebinde bulunmuştu.

Danıştay’dan son karar geldi. Mahkeme kararına göre öğrenci andının okullarda okunmamasına karar verildi.

TÜRKEŞ'İN OĞLUNDAN BOMBA HATIRLATMA

MHP'nin kurucu Lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Andımızla ilgili eski sözlerini Twitter'dan hatırlattı, Bahçeli'nin 45 saniyelik bir videosunu yayınladı.

Bahçeli o konuşmasında, "En az haftada birgün o ikametgahın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C'yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını da sormazsam namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu..." diyor.

İşte o video:

'MİLLETE SÖZÜM VAR ANDIMIZI TEKRAR OKUTUN YADA İTTİFAKI BOZARIM' DE!'

Video ile birlikte Türkeş, Bahçeli'ye hodri meydan diyerek, "Devlet Bey, işte beklediğin an!Geç karşılarına:'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de!Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı!Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin,yapmazsan MHP yi esir,kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin!Hodri Meydan!" ifadelerini kullandı.

"MADEM TÜRKEŞ'İN OĞLUSUN BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!"

Tweetinin altında ağabeyi Tuğrul Türkeş'e de seslenen Türkeş, "Sayın Tuğrul Türkeş,beni hiçbirzaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz!İşte sana fırsat!Madem Türkeş'in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!" dedi.

İşte o paylaşım:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeliha Aktındal
Zeliha Aktındal - 1 ay Önce

Onu yapmaya cesaret ister.Keşke yapsadaülkücülerin boynu bükük kalmasa.

Mehmet Ertuğrul
Mehmet Ertuğrul - 1 ay Önce

Andımızın yasaklanmasına ses çıkarmayan MHP seçimlerde nasıl oy isteyecek oylar düşer

Mehmet Ertuğrul
Mehmet Ertuğrul - 1 ay Önce

Andımızın yasaklanmasına seçim de çok oy kaybeder

SIRADAKİ HABER