Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Stop Erdoğan' soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD'de 'Stop Erdoğan' ilanını veren ve organize edenler hakkında soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Stop Erdoğan' soruşturması

FETÖ'nün ABD'deki platformlarından olan "Silenced Turkey" oluşumu, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde New York'ta propaganda yaptı.

‘STOP ERDOĞAN’ İLANLARI

ABD'nin metropolü New York'un en işlek caddelerinden biri olan Time Square'de yer alan dev dijital reklam panolarında “Stop Erdoğan” ilanı veren FETÖ’cüler, bir başka ilanda da Türkiye’de 5 bin kadın ve 780 bebeğin “siyasi tutuklu” olduğu iddiasında bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ABD'nin New York kentinde, "Stop Erdoğan" ilanını verenler ve organize edenler hakkında soruşturma başlattı.

İşte o görüntüler...

AKP SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

AKP Sözcüsü Çelik, FETÖ derneği tarafından Türkiye'yi karalamaya yönelik verilen reklama ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. FETÖ'nün Türkiye düşmanı bir ihanet şebekesi olduğunu belirten Çelik, "FETÖ, Türkiye'ye düşmandır, bu nedenle Cumhurbaşkanımıza düşmandır. Bu ihanet şebekesi, New York'ta 'stop Erdoğan' başlıklı yalan dolu ilanlarla Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ihanetlerine yeni bir sayfa ekledi." ifadelerini kullandı.
Çelik, şunları kaydetti:

"Bu ihanet şebekesi Türkiye’yi durduramaz, Cumhurbaşkanımızın kararlı yürüyüşünü durduramaz. FETÖ ihanet planlarının önünde en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı gördüğü için dünyanın her yerinde Erdoğan düşmanlığı yapıyor.

FETÖ terör örgütü, Türkiye düşmanı tüm ihanet projelerinin gönüllü kölesidir. FETÖ yöneticileri tıpkı PKK gibi insanlık düşmanı ve Türkiye düşmanıdır. Bunların Cumhurbaşkanımıza saldırıları milletimize düşman oldukları içindir. Cumhurbaşkanımızın arkasında, milletimizin iradesi ve desteği var. FETÖ'nün arkasında ise Türkiye düşmanı şebekeler var. FETÖ ile mücadele, milli bir seferberliktir. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimi ile bu terör ve ihanet şebekesi ile mücadele sonuna kadar sürecektir."

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER