Antalya'da 4 kişilik ailenin toplu ölümü... Yürek yakan mektup ortaya çıktı

İstanbul Fatih'te 4 kardeş ekonomik sıkıntılardan dolayı toplu olarak intihar etmişti. Türkiye vakanın şokunu yaşarken, kan donduran bir haber bu kez Antalya'dan geldi. Sekiz katlı bir apartmanın en üst katında oturan ikisi çocuk dört kişi ölü bulundu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38) ile çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldükleri üzerine duruluyor. Cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren üç polis memuru ile üç sağlık görevlisi de kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı. 

BABA ŞİMŞEK MEKTUP BIRAKTI: MADDİ SIKINTI ÇEKİYORUZ

Eve sabah saatlerinde bir kargo geldiği belirtilirken, polis evde yaptığı incelemede, Selim Şimşek'in bıraktığı bir mektup buldu. Baba Selim Şimşek'in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Babanın, "Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz" ifadelerini kullandığı ifade ediliyor.

KİRASINI ÖDEYEMİYORDU

Mektubunda maddi sıkıntılarından bahseden baba Selim Şimşek’in işsiz olduğu, çevresine borçlandığı, uzun süredir ev kirası ve apartman aidatı gibi giderlerini de ödeyemediği belirtildi. Babanın bu nedenle bunalımda olduğu öğrenildi.

Babayı yakından tanıyan emlakçı ise "Bilgisayar işleri ile meşguldü. Yüklü miktarda borcu vardı. Alacaklıları sürekli sıkıştırıyordu" bilgisini verdi. Apartmanın görevlisi de "Ailenin borçları vardı" dedi.

BELEDİYEDEN YARDIM İSTEMEMİŞ!

Babanın aylardır işsiz olduğunu öğrendiklerini belirten Başkan Böcek “Bizim belediyemizden yardım talebinde bulunmadılar. Maddiyatla ilgili bir müracaat olmamış” diye konuştu.

KENDİSİ ERZURUM EŞİ KONYALI

Selim Şimşek’in aslen Erzurumlu, eşinin de Konyalı olduğunu belirten Başkan Böcek “Aileleri Antalya’ya geliyor” dedi.

EMLAKÇI KONUŞTU: ALACAKLILARI SÜREKLİ SIKIŞTIRIYORDU

Emlakçı Muharrem Şen, hayatını kaybeden babanın yüklü miktarda borcunun olduğunu ve alacaklılarının sürekli sıkıştırdığını belirterek, “Gece geç saatlerde intihar etmişler, sabah binadan kokular gelince bina sakinleri polise haber vermiş. Polisler de zehirleniyor hatta hemen binayı karantina altına aldılar. Bilgisayar işleri ile uğraşıyordu, çok borcu vardı, Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Orhan Demir ise “Sabah uyandığımızda bu üzücü olayı duyduk. Polis ekipleri şu anda başlarına ne geldiğini, zehirlenip-zehirlenmediklerini araştırıyor. Ekonomik sıkıntıları olduğunu biliyorduk. Erzurumlu olduğunu ve uzun süredir işsiz olduğunu biliyoruz. 17 bin nüfuslu bir mahalle burası o yüzden detaylı olarak tanıyamıyorum” dedi.

Antalya'da 8 katlı bir binanın en üst katındaki dairede Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek'in ölü bulunmasıyla ilgili Antalya Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, 9 Kasım Cumartesi günü saat 02.55 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi'nde oturan yakınlarından haber alamayan bir kişinin, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine, ilgili ekiplerin olay yerine giderek Cumhuriyet savcısından alınan talimatla çilingir vasıtasıyla dairenin kapısı açılarak içeri girildiği belirtildi.

MENŞEİ BELLİ OLMAYAN KİMYASAL MADDE

İçeride yapılan incelemede, dairenin salon kısmında baba Selim Şimşek, kızı Ceren Şimşek, oğlu Ali Çınar Şimşek'in, banyo kısmında ise anne Sultan Şimşek'in cansız bedenlerinin bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olay yerine intikal eden ekiplerimizce yapılan ilk incelemede, olayın intihar olabileceği değerlendirilmiş, ikametten menşei belli olmayan kimyasal madde kokusu olduğunun anlaşılması üzerine ilgili birimlere haber verildi.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, AFAD Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ikamete birlikte girilerek, ölen şahısların cesetleri otopsi işlemleri için Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Olay yeri muhafaza altına alınarak ikamet detaylı incelenmek üzere mühürlendi. Ayrıca olaya ilk müdahale eden 5 polis memuru ve çilingir, tedbir amaçlı Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Görevlilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Uzman ekiplerce gerekli incelemeler devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

CENAZELER ADLİ TIPA KALDIRILDI

Olay yeri, AFAD ve Kimyasal Biyolojik Nükleer Tehditler ekibinin incelemesinin ardından cenazelerin alınma işlemlerine geçildi.

Şimşek ailesinin bazı yakınları büyük üzüntü yaşadı. Cenazelerin konulduğu 4 tabut özel olarak hazırlandı ve vidalanarak görevlilerince araca konuldu.

4 kişinin cenazesi kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Şimşek ailesinin yakınları tabutların binadan çıkarılışını yaşlı gözlerle izledi.

Kan donduran olay, bugün saat 02.00 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi’nde meydana geldi.

Şimşek ailesinden haber alamayan bir yakını, dün saat 20.00 sıralarında eve geldi. Zile basan yakını, kapının açılmaması üzerine geri döndü.

Gece yarısı tekrar eve gelen aynı kişi, yine kapının açılmaması üzerine durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, Cumhuriyet savcısının talimatıyla kapıyı çilingir yardımıyla açtı.

BABA VE ÇOCUKLARI EL ELE

Eve giren polis ekipleri, salonda Selim Şimşek ve çocukları Ceren ile Ali Çınar’ın ele ele cansız bedenlerini buldu.

Evin diğer bölümlerini de kontrol eden polis, banyoda da anne Sultan Şimşek’in cesedini buldu.

SİYANÜR ENDİŞESİYLE BİNA TAHLİYE EDİLDİ

Polis ekipleri site çevresinde güvenlik önlemi alırken, gelen sağlık görevlileri yaptıkları incelemede Şimşek ailesinin siyanür zehirlenmesine bağlı ölmüş olabileceğini belirtti.

Bunun üzerine polis ekipleri, diğer dairelerin kapısını çalarak binayı boşalttı. Evlerinden çıkan bina sakinlerinin bir kısmı yakınlarının evlerine giderken bazıları ise park ve otobüs duraklarında oturdu.

AFYON’DAN ÖZEL EKİP GELECEK

4 kişilik ailenin yaşadığı evin bulunduğu sokak, yaya ve araç trafiğine kapatıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı.

Dairede siyanür bulunup bulunmadığının tespiti için Afyonkarahisar’dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi geldi. Bina çevresindeki güvenlik tedbirleri kaldırılırken, apartman içinde ölçümler devam ediyor. Ölçümlerin sonucuna göre binaya girişin serbest bırakılacağı öğrenildi. 

EVDE MEKTUP BULUNDU

Eve sabah saatlerinde bir kargo geldiği belirtirken, polis evde yaptığı incelemede, Selim Şimşek’in bıraktığı bir mektup buldu.

Selim Şimşek

Bina sakinlerinden Mehmet Var, “Saat 03.00 sıralarında kapıcı kapıyı çaldı. 8’inci katta bir ailenin cansız bedenlerinin bulunduğunu söyledi. Polis binayı boşalttı. Komşumuzu çok tanımıyorum” dedi.

Apartmanda yaşan Serkan Abacı ise “Gürültü üzerine uyandım. Kapıyı açıp çıkınca apartman görevlisi sekinci kattaki bir dairede dört kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğunu, siyanürden zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ailenin cesetlerinin bulunduğunu belirtti. Apartmanı tahliye ediyoruz dediler. Bir kedim var. Onu alıp çıktım. Aileyi tanımıyorum” diye konuştu.

Ali Çınar Şimşek

POLİS VE SAĞLIK EKİPLERİ GÖZETİM ALTINDA

Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek’in cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren üç polis memuru ile üç sağlık görevlisi, kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı.

Polis ve sağlık görevlilerinin durumunun iyi olduğu, tedbiren gözetim altında tutuldukları kaydedildi.

EŞİ ÇOCUKLARINI ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro ekiplerinin inceldiği olayda Baba Şimşek’in önce eşi ve çocuklarını öldürdüğü daha sonrada hayatına son verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.

İSTANBUL FATİH'TE 4 KARDEŞİN TOPLU İNTİHARINI AKLA GETİRDİ

İstanbul’un Fatih ilçesinde Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) evde ölü bulunmuştu. Otopside dört kardeşin siyanür içerek zehirlendiği ortaya çıkmıştı.

"MAALESEF DAHA ÇOK SİYANÜR HABERİ DUYACAĞIZ"

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

Maalesef daha çok siyanür haberi duyacağız.

Millet sıkıntıdan, işsizlikten açlıktan kırılıyor

İnsanlar yaşamıyor sürünüyor

İnsanlar mutsuz

Bu ortamda en keskin zehir internetten satilabiliyor

Bugün de Antalya'da 4 kişi öldü

Kolay bulunan siyanür milli güvenlik sorunu oldu..

Ülkede toplu ölümler oluyor,

Bir gün İstanbul bir gün Antalya'da 4 kisilik aileler yok oluyor

En tehlikeli zehirler havada uçuşuyor

Gazetesi ateizme, vekili yumurtaya, trolu bize takmış

Bunlar teflondan yapılmış, hiçbir şey yapişmiyor,hükümetleri hiçbir şeyden sorumlu degil.

İstanbul ve Antalya'da 4 kisilik aileler yok oldu.

"Kenâr-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlâhî sorar Ömer'den onu"

Anlayışından,

"Bunlar hep dinsizlikten, hükümet ne yapsın"

Yavsaklağına savrulma,

Ya da hep böylelerdi , sadece maske düşüyordur...

İşte o tweetler:

HALUK LEVENT: İÇİMİ YARALIYOR BE DOSTLAR!

Sanatçı Haluk Levent twitter hesabından, “Antalya’daki 4 kişilik ölüm babanın elbette geçim kaynağıyla ilgilidir. (Bıraktığı mektuptan anlaşılıyor).  Ama ‘zavallı adam onurluymuş’ kelimeleri içimi yaralıyor be dostlar! Orda eşine ve iki yavruya kıymış KATİL bir baba var!
Ne olursa olsun bu bir cinayettir.” ifadelerini kullandı.

Bir kullanıcı Haluk Levent'e, "Hiç olmamış bu, yakışmamış da... Orada katil değil en kıymetlisi 2 çocuğunu bu topluma emanet etmeyecek derecede güvenini kaybetmiş bir baba var.." diyerek tepki gösterdi.

Haluk Levent de şu cevabı verdi:

Anlıyorum sizi.
İki çocuğun yaşam hakkı artık baba’da değildir. 2 can o 2 yavru. Baba güvenini kaybetmiş ise “10 yıl önce bu toplum çok mu güvenliydi ki 2 çocuk yaptı?” sorusunu sordurur insanlara.
Ki bu soru da korkunç.
Ama çocukların yaşam hakkına kıyan baba da olsa katil’dir.

STANDART BİR HAYAT SÜRDÜRMEK BİLE HAYAL'

Şarkıcı Hayko Cepkin, Antalya'da ikisi çocuk dört kişilik bir ailenin evlerinde ölü bulunması ve baba Selim Şimşek'in geriye 'özür dileyen' bir mektup bırakması haberinin ardından kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. 

"Bu çok acımasızzzzz bir fotoğraf" diyerek baba ve iki çocuğunun fotoğrafını paylaşan Cepkin, devaında şöyle yazdı:

Süreli hayatınız ne anlam ifade ediyor? Standart bir hayat sürdürebilmek bile bir hayal. Standart bile bir hedeftir artık. Birlikte yaşama ve yaşatma sanatından başlayıp, tahammülü zor vasatı aşamayacak bir ömür kurguladı insanoğlu kendine.


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
DÜNYADA EN KÖTÜ ŞEY UMUTSUZLUKTUR !!!!!!!!!!! :( 4 ay önce

Allah gani̇ gani̇ rahmet eylesi̇n.... lânet olsun akp-pkk-fetö-mhp-hdp-vp....

Avatar
. 4 ay önce

VERYANSIN TV - https://veryansintv.com/
NİHAT GENÇ - https://www.youtube.com/watch?v=wHF5IciwWfo&t=5s

Avatar
. 4 ay önce

VERYANSIN TV - https://veryansintv.com/
NİHAT GENÇ - https://www.youtube.com/watch?v=wHF5IciwWfo&t=5s

Avatar
azrail 4 ay önce

gün gelecek ve hesabı sorulacak ...o gün geldiğinde insanlık durucak ... tanrı gözlerini bir an olsun kapıyacak... bu dünyanın hesabı öbürtarafa kalmıyacak...