Atatürk'e ve Alevilere hakaretler yağdıran akademisyen hakkında karar açıklandı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlisi Furkan Bölükbaşı sosyal medya hesabından Atatürk'e ve Alevilere hakaretler yağdırmıştı. Twitter hesabını korumaya alan Bölükbaşı, daha sonra da tweetlerini silerken Marmara Üniversitesi soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Furkan Bölükbaşı hakkında karar açıklandı.

Atatürk'e ve Alevilere hakaretler yağdıran akademisyen hakkında karar açıklandı

Atatürk’e ettiği hakaretler ile tepkileri üzerine çeken ve soruşturma açılan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlisi Furkan Bölükbaşı hakkında karar açıklandı. Bölükbaşı hapis cezası aldığını fakat hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilerek cezasının ertelendiğini duyurdu.

Bölükbaşı, 'Karar açıklandı. Hapis cezası ve HAGB çıktı.' ifadelerini kullandı.

iŞTE O PAYLAŞIM

NE OLMUŞTU?

Attığı tweetlerin ekran görüntüsü alınan Bölükbaşı’nın yazdıkları EkşiSözlük’te deşife edilmişti. Bölükbaşı Atatürk’e yönelik ağır hakaretler içeren tweetler paylaşırken, EkşiSözlük’te de Alevileri hedef alan hakaretler paylaştığı anlaşıldı. Öte yandan Bölükbaşı’nın 2010’da Türkan Saylan’ın hayatını konu alan diziye karşı gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan isim olduğu da ortaya çıktı.

YANDAŞLAR ÖVE ÖVE BİTİREMEMİŞTİ

İktidara yakın Habertürk yazarı Nihal Bengisu da Furkan Bölükbaşı hakkında yazı kaleme alan isimlerden.

Bengisu köşesinde, “15 Temmuz gecesi İBB cephesinde daha polis ortalarda yokken darbecilerle göğüs göğüse gelmiş Furkan Bölükbaşı ise bu konuda yazan, o gece meydanlarda olduğunu delilleriyle ortaya koyan onlarca akademisyenden sadece biri” ifadelerini kullanıyor.

İşte Furkan Bölükbaşı’nın paylaştığı o tweetler:


Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 gün Önce

yunanın kaçarken ektiği tohumlar yeşermşi

SIRADAKİ HABER