Avukat Aytaç Ünsal’ın tedavi gördüğü eve operasyon düzenlendi

Adil yargılanma talebiyle uzun bir süre ölüm orucunda kalan Avukat Aytaç Ünsal'ın tedavi gördüğü ev sabaha karşı polisler tarafından operasyon düzenlendi.

Avukat Aytaç Ünsal’ın tedavi gördüğü eve operasyon düzenlendi

Adil yargılanma talebiyle 200 günü aşkın süre ölüm orucunda kalan Avukat Aytaç Ünsal’ın Sarıyer ilçesine bağlı Küçükarmutlu Mahallesinde bulunduğu eve sabaha karşı polisler tarafından baskın yapıldı. Mahallede bulunan Cemevi ve yaşlıların kullandığı vefa evininde bulunduğu 30 farklı adrese de polislerin baskın yaptığı belirtildi.

EVİN KAPILARI KIRILDI

Evrensel'de yer alan habere göre, baskınlar esnasında Aytaç’ın tedavi gördüğü evin kapıları koçbaşı ile kırılarak onlarca polis içeri girerken, ev dağıtıldı. Evde Ünsal ve refakatçisi bulunduğu öğrenilirken, burada gözaltı olmadığı belirtildi. Cemevine yapılan baskında ise içerde bulunan 5 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşılırken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. 
 
ÜNSAL: ÜSTÜN KÖRÜ ARAMADAN SONRA EVİ DAĞITIP GİTTİLER

 Aytaç Ünsal yaşananlarını zorbalık olarak tanımladı. Hiçbir uyarı yapılmadan kapıların kırıldığını anlatan Ünsal, Özel Harekat Polislerinin uzun namlulu silahları üzerine doğrulttuğunu ve ellerini havaya kaldırmasını istediğini belirterek "Bende ‘siz ne yapıyorsunuz, ben hastayım ve tedavi görüyorum bu şekilde eve giremezsiniz’ dedim polis amiri de ‘Sizin hasta olduğunuzu biliyoruz. Lütfen maskenizi takın’ yanıtını verdi. Bunun üzerine arama kararlarını istedim. Arama kararını gösterdiler. Kararda şüpheli kişilerin olabileceği gerekçesi ile 30 adres hakkında arama kararı olduğunu gördüm. Ancak polis mahalleye baskın yapmışken kaldığım evi de aradan çıksın diye baskın yaptı. Üstün körü bir aramadan sonra evi dağıtarak çıkıp gittiler” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Denizcan yalim
Denizcan yalim - 2 ay Önce

Keşke kafasına sıksalardı orospu cocugunun

Denizcan yalim
Denizcan yalim - 2 ay Önce

Allah solcuların belasını Versin hepsinden nefret ediyorum

Denizcan yalim
Denizcan yalim - 2 ay Önce

Aferin polise ellerine sağlık iyi olmuş anasını siktigimin solcusuna

Denizcan yalim
Denizcan yalim - 2 ay Önce

Ankarada amina koydugumun fahişesi ayten öztürk e işkence yapılan çiftliğe
Götürün bu avukatı seve silsinler 6 ay boyunca

SIRADAKİ HABER