'Babam teşhis konulana kadar izole edilmedi, karantinaya alınmadı'

Koronavirüsten yaşamını yitiren 64 yaşındaki Recep Turan, teşhis konulana kadar karantinaya alınmamış, sağlık çalışanları ile teması sürdürülmüş.

'Babam teşhis konulana kadar izole edilmedi, karantinaya alınmadı'

Recep Turan isimli 64 yaşındaki yurttaş  İstanbul'da koronavirüs enfektesi sonrası yaşamını yitirdi. Eşinin de test sonuçları pozitif çıkan Turan'ın izole edilmediği, karantinaya teşhiş konulduktan sonra alındığı öğrenildi.

Turan'ın oğlu Aytekin Turan, "“Babam 16 Mart’ta hastaneye yatırıldı ve e-Nabız uygulamasına göre de 20 Mart'ta koronavirüs teşhisi konulmuş. Bize 21 Mart’ta bilgi verildi. Babam, teşhis konulana kadar izole edilmedi, karantinaya alınmadı. Doktorlarla temas kurdu. Uzun süre acilde kalabalık bir ortamda yattı. Annemin koronavirüs testi pozitif çıktı ve abim de karantinada” dedi.

Birgün' den ismail Arı'nın ulaştığı Aytekin Turan, “Babam 64 yaşında ve astım hastası da olduğu için risk grubundaydı ve o nedenle de işe gitmiyordu. Ailem, babamı 16 Mart’ta ateşi çıktığı için Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne götürdü. Doktorlar, akciğerlerinde bir sorun olduğundan şüphelendiklerini söylediler ama bu süreçte izole edilmedi veya teşhis konulmadığı için tedavi başlamadı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER