Bahçeli'den CHP'li vekile küfür, hakaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Tank Palet fabrikası ordunun bir parçası, bunun yüzde 49’u Katar’a satılmıştır" dediği için hakkında soruşturma açılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı 

Bahçeli'den CHP'li vekile küfür, hakaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Tank Palet fabrikası ordunun bir parçası, bunun yüzde 49’u Katar’a satılmıştır" dediği için hakkında soruşturma açılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Bahçeli, "Tank Palet fabrikası ordunun bir parçası, bunun yüzde 49’u Katar’a satılmıştır" dediği için hakkında soruşturma açılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a yüklendi: Hesabı sorulması gereken bir şerefsizliktir, kepazeliktir.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şunlar:

Son yıllarda artan kadın cinayetleri, yaygınlaşan tecavüz vakaları ile birlikte rahatsız edici boyutlara ulaşmış istismar haberleri insan haysiyetine ve toplum bekasına karşı işlenmiş en büyük suç olarak değerlendirilmelidir.

Son bir buçuk asırdır kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik haklarıyla ilgili istikrarlı ümit verici ilerlemeler yaşanmışken muhatap kaldıkları insanlık suçlarının da eşzamanlı artış gözlemlemek utanç duyması gereken bir çarpık ilişkinin somut yansımasıdır.

Bizim atmamız gereken tarihi adımın arkasında kadına yönelik şiddetin, kadınlığın itibarına yönelmiş nefretin bütünüyle tasfiye edilmesi ve önüne geçilmesi yer almaktadır.

BİR SİYASET FALSOSUDUR

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye cephe almış bir siyaset ayıbı, bir siyaset defosu, bir siyaset falsosudur.  CHP’yle sorunumuz, Türkiye’yle sorunu olduğu içindir. Bizim CHP’yle sorunumuz sakat ve sancılı politikalarıyla ilgilidir. Geçen hafta CHP'ye oy vermeyen öğretmenlerimizi aşağılayan Kılıçdaroğlu'nu sorarım sizlere, neresi demokrattır?

UŞAKLIĞIN BEDELİDİR

Şiddet seli durmadan şiddet yangını söndürülmeden gözünü kan bürümüş psikopatlara set çekmeden, kadınlarla ilgili konuşacağımız her konu eksik kalacak, gerçekler ve temenni yetersiz olacaktır.

Bir CHP milletvekilinin Türk ordusuna “satılmıştır” demesi, bize göre hesabı sorulması gereken bir şerefsizliktir, kepazeliktir. Türk Silahlı Kuvvetler’e zilletin lekesi sürülemez. Orduya satılmış demek uşaklığın bedelidir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEVKET VAN
ŞEVKET VAN - 2 ay Önce

devlet bayceli̇ ağzini bozuyor ona söz yok bi̇z yazdimi si̇li̇yor devlet bahcesli̇ni̇n ar damari çatlamiş hala konuşabi̇li̇yor

SIRADAKİ HABER