Bahçeli'den Öcalan'a destek!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristbaşının mektubu HDP'nin sapmasına tepkisidir. HDP'nin strateji değiştirmemesi ahleksız oyunun ispatı." dedi. Bahçeli Selahattin Demirtaş'ı da 'terörist olmakla suçladı.

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Seçimi bu pazar günü yapılacak, milli iradenin takdir ve tercihi belli olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran seçimiyle ilgili son hazırlıklarını Yenikapı ruhuna tam ve eksiksiz bir şekilde bağlı kalarak sürdürmektedir. Cumhur İttifakı’nın başarısı konusunda fedakârca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir. 23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir. Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır. Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyecek, mukavemetimizi kıramayacaktır.

CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır. PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir. İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır. Teröristbaşının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur.

PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran’a odaklanmıştır.

Tuzaklar nafile, tertipler beyhudedir. 23 Haziran’da İstanbul ehline emanet edilecek, sağduyu öne çıkacak, Cumhur İttifakı’nın muhterem adayı Sayın Binali Yıldırım, inancımız odur ki Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecektir. Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziran’da hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak, zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir.

İDAMI İÇİN İP ATIYORDU

Bahçeli'nin Erdoğan Başbakanken Öcalan'ın idamı için "ip bulamıyorsan al sana ip" diyerek miting meydanında ip attığı görüntüler tekrar gündeme geldi.

İşte Bahçeli'nin Öcalan'ın idamı için ip attığı görüntüler:

'MEHMETÇİĞİMİZİN KANLARINDA BOĞULUN'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Teröristbaşı’ndan gelen mektuba sevinenler; şehit Mehmetçiklerimiz’in kanlarında boğulun siz..." diyerek Bahçeli'ye tepki gösterdi.

'DOĞRU MU GÖRÜYORUM?'

Esenyurt Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, "Devlet Bahçeli, HDP’yi Öcalan’ın talimatına uymamakla mı suçluyor, doğru mu görüyorum?" diye sordu. 

'RANT ORTAKLIĞI...'

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Devlet Bahçeli HDP'yi Öcalan'ın talimatına uymadığı için ahlaksızlık ve ihanetle suçladı.

İktidar bloğu ideolojik tüm omurgasını, bütün anlatısını kaybetti.

Rant ortaklığı apaçık ortaya çıktı.

İstanbul seçimleri kralın çıplak olduğunu tüm ülkeye gösterdi." ifadelerini kullandı.

ALLAH HEPİNİZİN BELAKSINI VERSİN

Öcalan'ın açıklamalarının Anadolu Ajansı tarafından verilmesine ve iktidar ve tayfasının Öcalan'ın mektubunu savunmasına en sert tepki Eski MHP milletvekili Sinan Oğan'dan geldi. Oğan şu açıklamaları yaprı:

"Teröriste "Sayın" denilen bir mecliste bize sayın demeyin!"

Bu sözü yıllar önce Gazi Meclis’imizde sarfetmiştik. Heyhat! İstanbul, sen nelere kadirsin. Yıllar sonra bu bebek katili, yine olmuş "Sayın Öcalan"
Ne günlere kaldık ey Gazi hünkar.
Eşek defterdar olmuş, katır Mühürdar

Allah hepinizin belasını versin. 
Bir seçim için düştüğünüz durumlara bakın...
Öcalan cani, aşağılık bir katildir, terörist başıdır.

'BAHÇELİ'NİN YANINDA DURACAK BİR TEK ÜLKÜCÜ KALMAMIŞTIR'

Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanlarından Atılgan Bayar, "Öyle sanıyorum ki, Devlet Bahçeli’nin yanında duracak 1 tek ülkücü kalmamıştır." ifadelerini kullandı.

'MEMLEKETE BAK'

Gazeteci Fatih Yaşlı, "Bahçeli HDP'ye neden Öcalan'ın çağrısına uymuyorsunuz diye kızıyor, memlekete bak:)" diye yazdı.

FEMEN'DEN BAHÇELİ AÇIKLAMASI

FEMEN Turkey Twitter hesabından "Devlet Bahçeli yakında bizi de savunacak diye tedirginiz" açıklamasını yaptı.

"ÖCALAN GİBİ DÜŞÜNÜYORLARMIŞ"

CHP eski Milletvekili, Ergenekon kumpası mağduru Albay Dursun Çiçek'in kızı İrem Çiçek twitter hesabından, "Bahçeli ve Perinçek HDP konusunda Öcalan gibi düşünüyormuş." diye yazdı.

'APO KADAR İTİBAR GÖRMÜYORUZ'

23 Haziran Seçimi'nde oyunu Ekrem İmamoğlu'na vereceğini açıklayan eski AKP'li gazeteci Ömer Turan, "Bir taraf HDP'den, Diğer taraf terörist başı Apo'dan medet umar hale gelmiş. Biz Türkler, bu ülkenin Asli kurucu unsuruyuz ve nüfusunun %85'ini oluşturuyoruz. Asıl belirleyici olan bizim oyumuz. Türkler birleşerek Bu gerçeği herkese göstermelidir. Apo kadar itibar görmüyoruz ya" ifadelerini kullandı.

'İMRALI CUMHUR İTTİFAKI'NA DAHİL OLDU'

Fikret Bila, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanma olasılığının artmasıyla iktidar partisi AKP'nin işi Abdullah Öcalan'a vardırdığını söyledi. "İktidar işi Öcalan’dan medet ummaya kadar vardırdı" diyen Bila, "İmralı Cumhur ittifakına dahil edildi; iktidar açısından İstanbul’u vermemek için her yol mubah" diye yazdı.

"İmamoğlu kazanmasın diye..." başlığıyla yayımlanan yazısında, Anadolu Ajansı'nın (AA) Öcalan'ın mektubunun yansıtılmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İmralı’nın “bir adaydan yana olmayın tarafsız kalın” mesajı verdiğini ifade etmesini İstanbul seçimini kaybetme korkusundan kaynaklandığını belirtti.

Bila, "İstanbul Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması, Öcalan’ın mesajıyla seçim kazanmayı ummaktan daha mı büyük bir sorundur?" diye sordu.

Bila'nın yazısı şöyle:

Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart’ta İstanbul seçimini kazanmasından ve iptal edilmesinden sonraki süreçte performansını arttırmasının iktidarı değiştirdiğini ve peşinden sürüklediğini bir önceki yazıda vurgulamıştım.

İmamoğlu’nun 23 Haziran seçiminde yeniden İstanbul’u kazanması olasılığının; iktidarı seçim kampanyasını, söylemini ve yöntemini nasıl değiştirdiğine ilişkin örnekler vermiştim. İktidarın, İmamoğlu’nu taklit ettiğini, belediyeyle ilgili önerilerini hayata geçirmek zorunda kaldığını, aynı yönde vaatlerde bulunduğunu, Millet ittifakı için illet, zillet ve beka sorunu söylemini terk ettiğini, ilk kez Binali Yıldırım’ın canlı yayında İmamoğlu’nun karşısına çıkmayı kabul etmek zorunda kaldığını, TRT’nin İmamoğlu’nu yayına davet ederek muhalefete ambargosunu delmekten başka yol bulamadığını, Yıldırım’ın Diyarbakır’a gidip “Birinci Meclis’te Kürdistan vekilleri vardı” diyerek HDP oylarına göz kırptığını belirtmiştim.

Binali Yıldırım,  Ekrem İmamoğlu’yla çıktığı canlı yayında bir atak yapamadı. İktidar canlı yayının İmamoğlu lehine sonuçlanmasını örtmek için kafa karıştırmaya yöneldi. Moderatör İsmail Küçükkaya’nın İmamoğlu ve Yıldırım’la yaptığı görüşmeleri konu etti. İmamoğlu’yla The Marmara otelinde görüşmeye giderken görüntülerini yayınladı, ancak bu çabaları da etkili olamadı.

İmamoğlu’nun iktidar üzerindeki etkisi o kadar arttı ki, bu kez, seçime iki gün kala, bir son hamle daha geldi. PKK terör örgütünün lideri Abdullah Öcalan’ın mesajı Anadolu Ajansı (A.A) üzerinden bir tweetle İstanbul’daki HDP seçmenine yansıtıldı. 

A.A’nın attığı tweete göre, Abdullah Öcalan, HDP seçmenine “İstanbul seçiminde bir adaydan yana olmayın, tarafsız kalın” mesajı yollamıştı. Bunun amacının, HDP seçmeninin Ekrem İmamoğlu’na oy vermemesi, en azından sandığa gitmemesini sağlamak olduğu çok açıktı. 

Bu hamleden çıkan sonuç ise iktidarın, Ekrem İmamoğlu’nun kazanma şansının giderek yükseldiğini gördüğü ve bunu önlemek için Öcalan’a mesaj verdirmeye ihtiyaç duyduğuydu. 

Bu durum üzücü ve düşündürücüdür…

İktidar açısından bu hamlenin ortaya koyduğu sonuç,  İmamoğlu’nun İstanbul seçimini yeniden kazanmasından duyulan endişedir. 

A.A’nın bu mesajı üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İmralı’nın “bir adaydan yana olmayın tarafsız kalın” mesajı verdiğini ifade etmesi,  “İmralı, Selahattin Demirtaş, HDP ve dağın kendisine ihanet ettiğini düşünüyor” mealinde yorumlar yapması, iktidar kanadında İmamoğlu kaygısının ne kadar yüksek olduğunu gösteren işaretlerdir.

31 Mart öncesinde, CHP ve İYİ Parti’yi, “PKK destekçisi” , “terörist” , “beka sorunu” diye ilân ettikten sonra, bugün gelinen noktada, iktidara “bu re perhiz bu ne lahana turşusu” sorusunu yöneltmek gerekiyor.

İktidar açısından şu soruyu sormak gerekir:

İstanbul Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması, Öcalan’ın mesajıyla seçim kazanmayı ummaktan daha mı büyük bir sorundur?

İşte herkesin durup, şapkasını önüne koyup düşünmesi gereken nokta da budur.

Anahtar Kelimeler:
BahçeliöcalanMektup
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.