Balıkesir’de korkutan deprem…

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Balıkesir'de 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Balıkesir’de korkutan deprem…

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde saat 00.17'de Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Derinliği 7 kilometre olarak hesaplanan deprem, Sındırgı ile çevre ilçelerden hafif şekilde hissedildi. İlk belirlemelere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 3.9, derinliğini ise 12.4 kilometre olarak tespit etti.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, deprem sonrası herhangi bir hasar olmadığını belirterek, “Sındırgımızda 4 şiddetinde bir deprem oldu. Halkımızda korku ve endişeye yol açtı. Herhangi bir olumsuzluk, hasar yada can kaybı söz konusu değildir. Panik yapılacak bir durum söz konusu değildir. Rabbim afetlerden korusun inşallah” dedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER