Balyoz mağduru Emekli Albay Cengiz Köylü yaşamını yitirdi

FETÖ’nün Balyoz ve Ergenekon kumpaslarında hapis yatan Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü hayatını kaybetti.

Balyoz mağduru Emekli Albay Cengiz Köylü yaşamını yitirdi

Balyoz kumpası mağduru Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel, Cengiz Köylü’nün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Önsel, “Ah Cengiz oldu mu şimdi can kardeşim! İktidar ve ABD'nin desteğinde FETÖ'cü hainlerce kurulan kumpaslarda 5,5 yıl cezaevinde yatan E. Hv. Kur. Alb. Cengiz Köylü Hak'ka yürüdü (kovid). Bir dönem cezaevinde aynı koğuşu paylaştığım dünya iyisi bir insandı.” dedi.

E. Albay Cengiz Köylü yaşamını yitirdi

'MAPUSHANE ARKADAŞIMDI'

CHP İzmir Milletvekili ve CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Tuncay Özkan, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Balyoz kumpası mağduru Emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel için başsağlığı mesajı yayımladı.

Özkan yaptığı paylaşımda, “Allah rahmet eylesin. Benim mahpushane arkadaşımdı. FETÖ  mensubu savcı-yargıçlar hiç tanışmadığımız halde aynı cem evinde ibadet ettiğimizi idda etti.  “Alevi misin?” diye sorup ağızlarının payını aldılar. Çok üzüldüm. Ailesine sabır diliyorum. Çok akıllı ve munis bir insandı." dedi.

ADNAN BULUT'TAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

KRT TV Genel Müdürü Gazeteci Adnan Bulut, hayatını kaybeden Emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel için duygusal bir başsağlığı mesajı yayımladı. 

Bulut, Mustafa Önsel'in Ergenekon yargılamalarında dönemin savcısının 'Alevi olduğu için harp okulundaki öğrencileri örgütlemekle suçlandığını' hatırlatan bir paylaşım yaptı.

İşte o açıklama:  

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER