Bekir Coşkun'un sağlık durumu ile ilgili oğlundan açıklama

Sözcü gazetesinin usta kalemlerinden Bekir Coşkun'un hastaneye kaldırıldığı durumunun kötü olduğu iddia edilmişti. Bekir Coşkun'un oğlu Tolga Coşkun açıklama yaptı ve "Şu an tedavisi devam ediyor ve kendisi gayet iyi" dedi.

Bekir Coşkun'un sağlık durumu ile ilgili oğlundan açıklama

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun'un hastaneye kaldırıldığı durumunun kötü olduğu iddia edilmişti. Bekir Coşkun'un oğlu Tolga Coşkun sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tolga Coşkun şu bilgileri verdi:

Babam Bekir Coşkun’un durumunun ağırlaştığı şeklinde çıkan haberler asılsızdır. Şu an tedavisi devam ediyor ve kendisi gayet iyi. Merak eden, arayıp soran herkese teşekkür ederiz...

İşte o paylaşım:

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı. Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın gazetesine geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah gazetesinde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993'te Hürriyet gazetesinde geçti. Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako". Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmıştır. TRT'de yayınlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır. Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar; keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikâmet etmektedir. Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihinde Hürriyet gazetesinden ayrılmıştır. Bekir Coşkun, 25 Eylül 2009 tarihinde Habertürk gazetesinde köşe yazarlığına başlamıştır. Ancak referandumda AKP hükumetine karşı yazdığı yazılardan dolayı baskı gördüğünü iddia eden Coşkun'un işine 20 Eylül 2010'da son verilmiştir. Bekir Coşkun, 3 Kasım 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde Onuncu Köy köşesinde yazmaktaydı. Bu gazetede yazmaya devam etmekteyken ayrılmış olup 14 Mart 2013 tarihinde Sözcü gazetesi kadrosuna katılmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FİLİZ İPEK
FİLİZ İPEK - 12 ay Önce

senin yazıların ile güne uyanmak, yanındayız daima.

Gülümser Yücel
Gülümser Yücel - 12 ay Önce

Sevgili Coşkun Beyfendi,rahatsızlığınızı duydum.Sizi yazılarınızdan tanıyorum.Hiç tanışmadık ama sıcacık yazılarınızdan olda gerek sanki sizi çok iyi tanıyormuşum gibi hissediyorum.Siz Cumhuriyetimizin yetiştirdiği nadir kıymetli insanlardansınız.Dünyaya bakış açınız,kafa yapınız ve iradenizden ötürü kolay kolay pes etmiyeceğinizi umuyorum.İyi dileklerim ve sevgilerimle

SIRADAKİ HABER