Bodrum Belediyesi, Şehit Tahsin Barutçu'yu unutmadı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,  Şehit Tahsin Barutçu'nun anısına sahip çıktı. Başkan Aras, şehit için Bodrum'da orman sözü verdi.

Bodrum Belediyesi, Şehit Tahsin Barutçu'yu unutmadı

Muğla'nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Mahallesi Aratepe Mevkii'ndeki Cumhuriyet Caddesi’ndeki Şehit Tahsin Barutçu Çeşmesi bölgesinde bulunan Benjamin ağaçlarının kesilmesi tepkiyle karşılandı. Ağaçların kesildiği bölgede Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutukun, Önder Batmaz ve Tayfun Yılmaz, Şehit  Tahsin Barutçu'nun  emekli Albay olan babası Fevzi Barutçu ve annesi Nesrin Barutçu'nun  yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımıyla toprağa yeni ağaçlar dikildi.  

Ağaç dikim programı öncesi burada konuşan  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şiddet kültürüne dikkat çekti.  Yapılan müdahalenin Şehit Barutçu'nun anısına saygısızlık olduğuna dikkat çeken Başkan Aras,  "Bir çocuğa  veya toplumsal şiddet neyse bir ağaça ve doğaya yapılan bu tür müdahalelerde şiddet kapsamına girmektedir.  Bunun  herhangi bir mazereti veya açıklaması olmaz. asıl önemlş olan bir husus daah var. Bu bölgede şehit çeşmemiz var.  Şehit Tahsin Barutçu
Kara Harp Okulu'ndan mezun olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve yurt dışı operasyolarında başarıyla görev yapmış bir kardeşimizdir.  Daha sonra 2011 yılında Afganistan'da kullanmış olduğu helikopterin düşmesi sonucu 11 kahraman arkaşadışıyla birlikte şehit olmuştur. Bu çeşme onun adına yapılmıştır. Yine bu ağaçlar onun ruhunun şad olması amacıyla dikilmiştir. Onun ruhunu onun anısını yaşatmak için dikilmiştir. Bu yapılan iş bir açağ katliamıdır ama aynı zamanda şehidin hatırasına büyük bir saygısızlıktır" diye konuştu. 

BAŞKAN ARAS, ŞEHİT İÇİN ORMAN SÖZÜ VERDİ
 
Şehit Barutçu adına Bodrum'da orman sözü veren Başkan Aras,  "Biz de hep birlikte yapılanı kınamak için geldik.  Biz şehitlerimizi yaşatacağız onlara sahip çıkacağız.  Bugün burada kesilen ağçların yerine yenilerini dikeceğiz. Şehidimizin adına Bodrum'a büyük bir orman yapacağız." dedi.

Daha sonra söz alan  şehit annesi Nesrin Barutçu, "Ben emekli öğretmenim. Görüyorsunuz iklim değişklikleri, kuraklık ve çevremize yapılan bir çok zararlar nedeniyle ülkemiz yavaş yavaş kurak bir ülke hailne geliyor. Hepimiz susuz kalcağız, hepimiz ağaçsız kalacağız. Biz yıllardır bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu yapılan eylemi ve katliamı kınıyoruz" dedi. 

Şehidin babası  Fevzi Barutçu, ise yaşanan olayın kendilerini derinden üzdüğüü söyledi.  Olayın takipçisi olacakalrını ifade eden baba Barutçu, " Yapılan katliam karşılıksız kalmayacaktır, mutlaka bir karşılığı olacaktır" dedi.

Ağaçların testere ile vahşice katledilmesi birçok kişinin sert tepkisine neden olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER