Boğaziçi öğrencilerinden polis saldırısı sonrası açıklama: Kol kola girdik ve direndik

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Kadıköy'de yapmak istedikleri eyleme yönelik polis saldırısının ardından bir açıklama yaptı.

Boğaziçi öğrencilerinden polis saldırısı sonrası açıklama: Kol kola girdik ve direndik

Öğrenciler açıklamalarında, ''Kayyum rektör istemiyoruz dediğimiz için Kadıköy’de bir basın açıklaması yapacaktık. Ancak siyasi iktidar basın açıklamasından korktuğu için bu basın açıklamasını kendi kaymakamlıklarıyla yasakladı. Ancak biz Boğaziçi direnişinde onların yasaklarını tanımadık, yasaklara rağmen sözümüzü söylemeye her daim devam ettik. Biz burada basın açıklamamızı yapmak için buluştuğumuz anda üstümüze polis şiddetiyle saldırdılar.

Bunun karşısında durmaya ve kendi meşruluğumuza dayanarak sözümüzü söylemeye devam ettik. Kol kola girdik ve direndik. Bugün Kadıköy’ün her yerine sloganlarımızı inlettik. Kayyumların gideceğini tekrar ilettik. Yaklaşık 40 arkadaşımız darp edilerek gözaltına alındı. Ancak işkencecilerin asla kazanamayacağını biliyoruz. Kayyumların gideceğini biliyoruz. Kayyum rektörleri gönderene kadar devam edeceğimizi bir kez daha göstermiş olduk. Kadıköy sokakları polis ablukası altında. İzin vermedikleri basın açıklamamızı bu yüzden burada okuyoruz'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER