Boğaziçi Üniversitesi'ne dışarıdan rektör atanmasına 'Filozof Arif'ten çarpıcı yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin en gözde üniversitesi Boğaziçi'ne dışarıdan AKP'li Melih Bulu'yu rektör olarak atamasının yankıları da protestolar da sürüyor. Profesörlere taş çıkartan 'Filozof Arif'ten de çarpıcı değerlendirmeler geldi. 'Filozof Arif', "AKP bilime düşman" dedi, Erdoğan'ın her şeye hükmetmek istediğini söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi'ne dışarıdan rektör atanmasına 'Filozof Arif'ten çarpıcı yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin en gözde üniversitesi Boğaziçi'ne dışarıdan AKP'li Melih Bulu'yu rektör olarak atadı. Öğrenciler Bulu'yu kampüste protesto etti, tarihi Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısına polisler tarafından kelepçe vuruldu, öğrencilere biber gazı, copla müdahale edildi, öğrenciler yerlerde sürüklendi. Akdemisyenler, de rektöre cübbeleri sırtını döndü, alkışlarla protesto etti. İstifalar geldi... Günlerdir Türkiye bu yaşananları konuşuyor.

Profesörlere taş çıkartan 'Filozof Arif'ten de çarpıcı değerlendirmeler geldi. 'Filozof Arif', "AKP bilime düşman" dedi, Erdoğan'ın her şeye hükmetmek istediğini söyledi.

"AK Parti iktidarı bilime düşman bir iktidar. Ülkede bilimin yeşermesini istemiyor." diyen 'Filozof Arif' kendi kendine "Neden yeşermesini istemiyor?" sorusunu yöneltti ve "Çünkü Evrim Teorisi bilimin temelidir. Evrim Teorisini inkar ederek bilimin temeleni de inkar ediyor. Yani Ak Parti bugün bilimin kendisiyle barışık değil. Bilimi hazır hap şeklinde almak istiyor..." cevabını verdi.

"TÜRKİYE BİLİM ÜRETEMİYOR"

Türkiye'de bilim üretilmediğini söylen 'Filozof Arif', bunun için öncelikle üniversitelerin özerk olmasını gerektiğinin altını çizdi, "Üniversitelerin siyasetten bağımsız hareket edebilmesi, yerine göre İktidara muhalefet edebilmesi lazım. Bunu engellemek için de kendi siyasi iktidarda uygun bir elemanı başa geçiriyor." dedi.

Bilim olmadan kalkınmanın olmayacağını belirten 'Filozof Arif', "AK Parti'nin bilim düşmanlığını gösteriyor bu.  Eğer Evrim  Teorisi'ni yok sayarsan Evrim olmadan bilim olmaz... Bilim olmadan da toplumsal kalkınma olmaz. Üretim yetersiz olur." ifadelerini kullandı.

'Filozof Arif'in PolemikHaber'e yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:

"MUTLAK İKTİDAR MUTLAKA YOZLAŞIR"

"Her iktidar yozlaşır mutlak iktidar mutlaka yozlaşır. Tek parti, tek kişi iktidarı istediğini yapmak için üniversitelere hükmediyor... Yargıya da hükmettim, yasamaya da hükmettim, mahkemelere de hükmettim. Her şeye hükmeden bir adam var yani. 

"SANKİ ÜLKE TAYYİP'İN"

"Anayasa'yı istedikleri gibi değiştiriyorlar zaten. Padişah gibi şu anda... Sanki ülke Tayyip'indir istediği gibi tasarruf yapma hakkına sahiptir."

NOT: Hukuk fakültesi mezunu olan Arif Karataş (Filozof Arif), Kars Arpaçay'da yaşıyor. Karataş'a yöre insanı 'filozof' diyor. Karataş, yaptığı yorum ve değerlendirmelerle dikkat çekiyor.

İşte o değerlendirmeler:


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER