Boşandığı eşini ayağından vurup rehin aldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan Ü.A., çocuklarını göremediği iddiasıyla zorla girdiği evde eski eşini rehin aldı. Polisin ikna etmeye çalıştığı Ü.A.'nın eşini ayağından vurduğu ve sağlık ekiplerinin eve girmesine izin vermediği öğrenildi.

Boşandığı eşini ayağından vurup rehin aldı

Olay, saat 12.00 sıralarında Kepez Mahallesi meydana geldi. İddiaya göre, çocuklarını göremediğini iddia eden Ü.A., eski eşinin yaşadığı eve gitti. Evin önünde gördüğü kızıyla eski eşi A.A.'nın evinin kapısına giden Ü.A., zorla içeri girdi. Ü.A. eşini ve evde bulunan 3 çocuğu ile komşusunun 2 çocuğunu rehin aldı. Komşularının haber vermesiyle eve çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Ü.A. bu sırada eski eşi A.A.'yı tabancayla ateş ederek ayağından vurdu. Polislerin iknası sonucu 5 çocuğu serbest bırakan Ü.A., sağlık ekiplerinin eve girmesine ise izin vermedi.

Polis ekipleri, Ü.A.'yı ikna etmek için çalışmasını sürdürüyor. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumloğlu da olay yerine gelerek Ü.A.'yı ikna etmeye çalıştı.

2 SAAT SONRA TESLİM OLDU

Ü. A., çocukların velayeti konusunda kendisine yardımcı olunacağı sözü üzerine teslim oldu. Boşandığı eşi tarafından ayağından vurulan A. D., sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ü. A.'nın işe gitmek için durakta bekleyen kızını silahla rehin alarak A. D.'ye zorla kapıyı açtırdığı ve evde rehin aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan Ümit A. İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER