Çadır kurup nöbete başlayan CHP’li başkan ve yurttaşlar, parkları için kampanya başlatıyor

AKP’li Başakşehir Belediye Başkanın ilçe sınırları içerisinde bulunan parktan yol geçirmeye çalışması üzerine Başakşehir CHP ilçe başkanı Deniz Bakır ve halk tarafından başlatılan çadır nöbeti devam ediyor. Başakşehirli yurttaşlar imza toplayıp yargıya başvuracaklarını söyledi.

Çadır kurup nöbete başlayan CHP’li başkan ve yurttaşlar, parkları için kampanya başlatıyor

İki alışveriş merkezi tarafından açılan dava sonucunda 23 milyon lira kamulaştırma bedeliyle karşılaşan AKP’li Başakşehir Belediyesi çözümü başka yol yapmakta buldu. AKP’li belediye, kamulaştırma bedelini ödememek için ilçe sınırları içerisinde bulunan Hayat Park’tan yol geçirmeye karar verdi. Parklarından yol geçirilmeye çalışıldığını öğrenen ilçe sakinleri bu durum karşısında tepki gösterdi. 

Parkın içerisinden yol yapmaya çalışan AKP’li belediye esnafın bulunduğu caddeyi de çalışmalar için bariyerlerle kapattı.  Bu durum karşısında CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır ve yurttaşlar 23 Eylül Çarşamba günü parka çadır kurarak nöbete başladı

İMZA TOPLAYACAKLAR

AKP’li belediyenin Hayat Park’tan yol geçirme kararına karşı parkta çadır nöbeti tutmaya devam eden yurttaşlar 28 Eylül Pazartesi saat 13.30’da imza kampanyası başlatacak. CHP İlçe Başkanı Deniz Bakır ve halk toplanacak imzalar ile yargıya başvuracak. Bakır, KRT’ye yaptığı açıklamada, “Sonuna kadar direneceklerini, parkı yola kurban ettirmeyeceklerini” söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER