CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa'daki koronavirüs mezarlığı hakkında konuştu

Bursa'da kurulan koronavirüs mezarlığı gündemdeki yerini korurken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'dan, "Bu görüntüler bizi kahrediyor" açıklaması geldi. Sarıbal'ın hedefinde ise AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı vardı.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa'daki koronavirüs mezarlığı hakkında konuştu

Bursa’da Koronavirüste yaşanan ikinci dalgayla birlikte ölüm sayısı arttı. Ekiplerin, mezarlıklardaki çalışmaları dikkat çekti. Görüntülerin medyada yer almasının ardından AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan açıklama geldi.

Aktaş, "Günlük cenaze sayısı olağan döneme göre bir miktar artış gösterse de cenaze defin işlemleri olağan ve dini vecibeler eksiksiz olarak yerine getirilerek devam etmektedir. Şehrimizle ilgili olumsuz algı oluşturma çabası dışında başka hiçbir amaç taşımayan bu asılsız haberlere kesinlikle itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

CHP'DEN TEPKİ

Bu görüntüler sonrası CHP'den de bir açıklama geldi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal twitterdan yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada Bursa'dan paylaşılan görüntüler bizi kahrediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi balık istifi yolculuk yaptırdığı insanların sağlıklı ulaşım yapmalarını sağlamak yerine televizyon kanallarında dev bütçelerle şov yapıyor. Olan insanlarımıza oluyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER