CHP'den bir 'damat' paylaşımı daha...

CHP'nin resmi sosyal medya hesabından, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden ve daha sonra bir açıklama yapmadan sırra kadem basan Berat Albayrak'la ilgili bugün bir paylaşım daha yapıldı. Para nerede? Kayıp... "Peki 'damat' nerede? Sen de oyna, firari damadı bul" denildi, mercek emojisi kullanıldı.

CHP'den bir 'damat' paylaşımı daha...

Siyasi gündemde tüm gözler Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'la ilgili bir video paylaşıp "Yarın saat 13.00'te damadı buluyoruz" notu düşen CHP'nin açıklamasına çevrilmişti. 13.00'de yapılan paylaşımda ise "Para nerede? Kayıp... Peki 'damat' nerede? Sen de oyna, firari damadı bul" notu yer aldı, mercek emojisi yer aldı.

CHP'nin resmi sosyal medya hesabından, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden ve daha sonra bir açıklama yapmadan sırra kadem basan Berat Albayrak'la ilgili bir paylaşım yapıldı.

Kısa sürede çok sayıda yorum ve beğeni alan videoya "Merkez Bankası'nın 128 milyar doları kayıp ama sorumlusu 'damat' firarda... Yarın saat 13.00'te damadı buluyoruz" notu düşüldü.

BEKLENEN PAYLAŞIM YAPILDI

Dün gece saatlerinde paylaşılan bu video sonrası gözler bugün saat 13.00'te CHP'nin yapacağı açıklamaya çevrildi.

Saatler tam 13.00'ü gösterdiğinde ise partinin sosyal medya hesabından "Para nerede? Kayıp... Peki 'damat' nerede? Sen de oyna, firari damadı bul. Arkası yarın..." paylaşımı yapıldı.

İşte o paylaşım:

***

UZUN SÜREDİR ORTALIKTA GÖRÜNMEYEN ALBAYRAK'IN İLK İCRAATI

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı istifa açıklamasının ardından ortadan kaybolan eski Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak bir habere erişim kararı aldırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Uzay Programı'nın tanıtımında "İnşallah Ay'a gidiyoruz" sözlerini eleştiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" diye eleştirmişti.

ANKA da bu ifadeleri sitesinde haberleştirdi. Albayrak, CHP'li Öztrak'ın kendisi hakkındaki ifadelerinin yer aldığı ANKA'nın konuya ilişkin haberine erişim engeli kararı istedi.

İstanbul 4'üncü Sulh Ceza Hakimliği, Albayrak'ın talebi üzerine ANKA'nın haberine erişim engeli getirirken, kararın gerekçesini şöyle açıkladı: 

"Bahse konu içeriklerde talep edenin yanı sıra devlet kurumlarını zan ve töhmet altında bırakacak şekilde doğruluğu araştırılmamış ve teyit edilmemiş haber, yayın ve paylaşımlara yer verildiği, basın-internet yayın özgürlüğünün dışına taşıldığı, keyfilik bulunduğu, kişi ve kurumlara saldırı niteliğinde, şeref ve onurlarını rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici içeriklere yer verildiği anlaşılmakla, usul ve yasaya uygun bulunan talebin kabulüne dair aşağıdaki şekilde karar verilmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER