CHP'li Milletvekilleri 'adalet' dedi

CHP’li milletvekilleri, “Adalet Yürüyüşü”nün üçüncü yıl dönümü için “adalet” yazılı maske takarak grup toplantısına katıldı. Milletvekillerinin ortak vurgusu, "hak, hukuk, adalet" oldu. 

CHP'li Milletvekilleri 'adalet' dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, grup toplantısının girişinde yaptığı açıklamada "O yürüyüş devam ediyor. Bizim adalet arayışımız devam ediyor. Türkiye’yi adalet ile buluşturmak üzere yolculuğumuzu ilk seçimde sonlandıracağımızı düşünüyorum. Özgürlük ve adalet için Türkiye adalete susamış ve bu susuzluğu biz gideririz diye düşünüyorum. Adalet arayışı toplumun büyük ihtiyacı. Herkes adalet diye inliyor. Adalet isteyen herkes hangi görüşten, hangi siyasi inanıştan, hangi ekonomik sosyal kurumdan, toplumdan olursa olsun mutlaka Türkiye’yi umuda, özgürlüğe ve adalete kavuşturacağız" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ise "Adaletin arayışının sürdüğü bir ülkede insanlar huzurlu olamaz. Demokrasi tam değildir. Kadın erkek eşitliği tam değildir. Yargı bağımsız değildir. Bu bakımdan bu yürüyüş dünya siyasi tarihimizde yer eden bir yürüyüş olarak hafızalara kazınmıştır. Ben de bu yürüyüşün bir parçası olmaktan büyük bir onur duyuyorum ve diliyorum ki ülkemiz adalet arayışını bir an önce sonlandırır ve bütün dünya ülkelerinin saygıyla bahsedeceği bir adalet düzlemine mutlaka gelir" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER