CHP'li vekiller Kars'a çıkarma yaptı, sorunları dinledi...

Kars'a çeşitli temaslarda bulunmak üzere giden CHP'li 5 milletvekili sorunları dinledi. Hayvancılıktan, çiftçiliğe, süt üreticilerden balıkçılara kadar birçok kesimin sorunlarını dinleyip iktidar yürüyüşünde yapacaklarını anlattılar.Heyet, CHP Kars İl Başkanlığı ile HDP'li Kars Belediyesi'ni ziyaret etti.

CHP'li vekiller Kars'a çıkarma yaptı, sorunları dinledi...

Suat İNCEDERE / KARS

CHP Adana milletvekili Ayhan Barut, Ankara milletvekili Murat Emir, Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin, İzmir milletvekili Ednan Arslan ile Sivas milletvekili Ulaş Karasu'dan oluşan heyet Kars'a çıkarma yaptı.

Adana milletvekili Ayhan Barut başkanlığındaki heyet önce CHP Kars İl Başkanlığını ziyaret ederek, il başkanı Taner Toraman ve il yönetimi ile bir araya geldi.

HDP'Lİ KARS BELEDİYESİ'NE ZİYARET

CHP heyeti, ardından HDP'li Kars Belediyesi'ni ziyaret ederek Eşbaşkan Şevin Alaca ile görüştü. Heyete CHP İl Başkanı Taner Toraman ile Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur eşlik etti.

ZİRAAT ODASI İLE FİKİR ALIŞVERİŞİ

Kars’ta tarım ile alakalı genel bilgi alışverişi yapacağı belirtilen heyet, Kars Ziraat Odası'nı ziyaret ederek oda başkanı Adem Ertaş ile görüştü.

'SÜT ÜRÜNLERİ FABRİKASI'NI GEZDİLER

CHP milletvekilleri daha sonra, Kars OSB'de faaliyet yürüten Ser Süt A.Ş.'nin fabrikasını gezdi. Fabrika yetkililerinden bilgiler alan vekillere peynir çeşitleri ikram edildi.

Kars programının ardından Ardahan’a geçecek olan vekiller, daha sonra izlenimlerini raporlaştırarak CHP'nin yetkili kurullarına sunacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER