CHP'nin avukatı Celal Çelik 3 gelişme için tek yeri işaret etti

AYM’nin Enis Berberoğlu hakkında "ihlal" kararı vermesinin ardından Canan Kaftancıoğlu ve Osman Kavala hakkında yaşanan gelişmeler hakkında konuşan CHP avukatı Celal Çelik, yargıdaki paralel yapılanmaya dikkat çekti.

CHP'nin avukatı Celal Çelik 3 gelişme için tek yeri işaret etti

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Enis Berberoğlu hakkında "ihlal" kararı vermesinin ardından Canan Kaftancıoğlu ve Osman Kavala hakkında yaşanan gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunan CHP avukatı Celal Çelik, yargıdaki paralel yapılanmaya dikkat çekti.

Cumhuriyet'ten Bilal Çelik'in haberine göre, CHP avukatı Çelik, “ FETÖ’nün daha önceki taktiklerini kullanan bu grup, "AYM’ye karşı hala güçlüyüz’ demek istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

AYM, CHP eski Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında ikinci kez 'hak ihlali' vermişti.

AYM'nin bu kararının ardından yargıda dikkat çeken 2 olay yaşandı.

KAFTANCIOĞLU YENİ İDDİANAME

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin olayda 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir iddianame hazırladı.

KAVALA'NIN BERAAT KARARI BOZULDU

Bu iddianamenin hemen ardından İstinaf Mahkemesi, Gezi Parkı'na ilişkin davada yargılanan, Osman Kavala, Mücella Yapıcı, Yiğit Aksakoğlu, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Mine Özerden, Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi hakkında verilen beraat kararını bozdu.

"BUNLAR FETÖ TAKTİKLERİ"

Kaftancıoğlu ve Kavala'ya yönelik bu kararlara dikkat çeken CHP'nin avukatı Celal Çelik, "yargıdaki paralel yapılanma"ya dikkat çekti.

Söz konusu karar ve gelişmelerin yargıdaki paralel yapılanma tarafından organize edildiğini ifade eden Çelik, "Bunlar FETÖ taktikleri. Zamanında o taktikleri çok iyi izlemiş kişiler, bugün bunları muhaliflere karşı kullanıyor." dedi.

"AYM'YE KARŞI BİZ HALA GÜÇLÜYÜZ' DEMEK İSTİYOR"

CHP'nin İstanbul'da kazandığı ikinci zafere dikkat çeken Çelik, "Hatırlarsanız tam İstanbul zaferinin yıl dönümünde Canan Kaftancıoğlu hakkında dava açıldı. AYM'nin Berberoğlu hakkında ikinci kez hak ihlali vermesinin ardından bugün hem Kavala ve 9 sanığın beraat kararının bozulması hem de Kaftancıoğlu hakkındaki iddianame, yargıdaki paralel grubun 'biz buradayız, direniyoruz' demesi anlamına geliyor. FETÖ’nün daha önceki taktiklerini kullanan bu grup, ‘AYM’ye karşı hala güçlüyüz’ demek istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER