CHP'nin yayınladığı 2 kitap hakkında mahkemeden flaş karar

Nevşehir Sulh Ceza Hakimliği CHP'nin kurumsal yayını olan iki kitap hakkında toplatma kararı verdi.  Kitaplardan biri "Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası" , diğeri ise "Arpalık Aile Şirketi..." Polis kararı tebliğ ettikten sonra il başkanlığındaki kitaplara da el koydu

CHP'nin yayınladığı 2 kitap hakkında mahkemeden flaş karar

Nevşehir Sulh Ceza Hakimliği, CHP'nin kurumsal yayını olan "Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası" ve "Arpalık Aile Şirketi..." kitapları hakkında toplatma kararı verdi.

Karar; CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'e tebligat yolu ile bildirildi. Polis kararı tebliğ ettikten sonra il başkanlığındaki kitaplara da el koydu.

Nevşehir Sulh Ceza Hakimliği'nin kararını CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, "TBMM'de konuşan bir milletvekilinin önündeki mikrofonu kapatmak ya da kürsüye çıkıp konuşmasını engellemekten farksızdır. Bu bağlamda, kitabı yasaklamak anayasal suçtur!

AKP, bir süre önce de partimizin FETÖ-AKP ilişkisini anlatan kitabını toplatmıştı. Tüm bunlar, CHP'ye siyaset yaptırmama ve CHP'nin gerçekleri halka anlatma çabasını engellemeyi amaçlıyor.

AKP'nin yargıyı sopa gibi kullanmasına ve siyaset yaptırmama girişimine en üst perdeden tepki verilmeli ve bu durumun olağan hale gelmesi engellenmelidir. AKP yasakçı tavrından dolayı pişman edilmelidir.

Çünkü mesele ciddidir: Polis bugün Nevşehir İl Başkanlığımıza gelerek, hakimlik kararını tebliğ etmiş, il binamızdaki kitaplara da el koyarak götürmüştür. Bu pervasız ve hukuksuz tavır, hiçbir koşulda kabul edilemez. Bu aynı zamanda tüm muhalefet partilerinin de sorunudur." şeklinde değerlendirdi.

 
 
 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER