'CHP ve İYİ PARTİ, iktidarın oyununu bozdu'

KRT TV'deki Şimdiki Zaman programında konuşan Gazeteci Barış Yarkadaş, "CHP ve İYİ PARTİ, iktidar karşısında dik durdu" dedi.

'CHP ve İYİ PARTİ, iktidarın oyununu bozdu'

KRT TV'deki Şimdiki Zaman programında değerlendirmelerde bulunan Gazeteci Barış Yarkadaş özetle şunu söyledi: 

"CHP ve İYİ PARTİ, bu kez tuzağa düşmedi. Terör örgütü PKK üzerinden HDP'ye yönelik cadı avı amacı güden "ortak bildiri" önerisi kabul edilmedi. AKP ve MHP bu bildiriyle, HDP'yi şeytanlaştırmak ve GARA'daki başarısızlığın üstünü örtmek istiyordu. CHP ve İYİ PARTİ oyunu bozdu.

CHP ve İYİ PARTİ, iktidar temsilcilerine "Terör örgütü kim ki muhatap alalım. Böyle bir bildiri Türkiye'yi terör örgütünü muhatap alma anlamına gelir. Bu da Türkiye'ye zarar verir" dedi.

Bildiri yasal ve meşru bir parti olan HDP'yi yalnızlaştırmak ve Millet İttifakı'nı parçalamak, ittifaka oy veren HDP seçmenini ittifaktan koparmayı amaçlıyordu. CHP ve İYİ PARTİ, hem iktidarın planını bozdu, hem de iktidarın GARA'daki sorumluluğunu teşhir ederek dik bir duruş ortaya koydu. Bu çizgide ısrar, başarının anahtarıdır."

İşte dün akşamki Şimdiki Zaman programının tamamı:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim fenasi
Kerim fenasi - 1 hafta Önce

HE TAMAM AQ. ADAMLAR BENİM MECLİSİME ÇIKIP DEMEDİGİ LAF KALMADI. HEPİNİZ AĞZINIZ AÇIK İZLEDİNİZ. HERKES KARAKTERİNİ BELLİ EDİYOR

SIRADAKİ HABER