CHP’li Başarır: Ziyaret ettiklerimiz farklı siyasi görüşleri olan ailelerin çocuklarıydı

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır, geçen hafta Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerin ortaya koydukları haklı eylemleri sırasında gözaltına alınan öğrencileri; CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Gamze Akkuş İlgezdi,  Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte cezaevlerinde ziyaret ettiklerini belirten CHP’li Başarır, “Buradaki haksızlığı ve hukuksuzluğu bir kez daha gördük. Öğrenci kardeşlerimizin yeri Metris, Maltepe, Bakırköy cezaevleri değil, bilim yuvaları, üniversitelerdir” dedi.

CHP’li Başarır: Ziyaret ettiklerimiz farklı siyasi görüşleri olan ailelerin çocuklarıydı

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır'ın konuşmasından satır başları şöyle;

BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLER HAKKINDAKİ ÖN YARGINIZ ÜLKEMİZİ FELAKETE SÜRÜNLEMEKTEDİR

Ne yazık ki bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nın ve İçişleri Bakanı’nın öğrenci kardeşlerimizi terörist ilan ettiğini ifade eden CHP’li Başarır: “Ziyaret ettiğimiz öğrencilerimizin hepsi bambaşka siyasi görüşleri olan ailelerin çocuklarıydı. Mesela bir öğrencimiz, AKP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı’nın evladıydı. Birinin ailesi MHP’de yöneticilik yapmış. Bu çocuklarımızın ortak özelliği ise düşünebilmeleri, üretebilmeleri ve farklı düşünebilmeleriydi. Ama haklarındaki bu ön yargı, ülkemizi felakete sürüklemektedir. Sayın Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı üniversiteli öğrencilerimizi terörist ilan etmenin,  bu iftirayı atmanın size hiçbir faydası yok. Siz terörle mücadele edin. Suçsuz, günahsız öğrencilere iftira atmayın” sözlerini dile getirdi.

FARKLI DÜŞÜNCEYE SAHİP İNSANLAR AİLELERİNDEN DE FARKLI DÜŞÜNEBİLİYOR

Bu ülkenin; bilime, ilime, akla, kardeşliğe, barışa, dostluğa ve birlikteliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen CHP’li Başarır, “Bu ülkenin ayrışmaya ihtiyacı yok. Farklı düşünceye sahip insanlar, ailelerinden de farlı düşünebiliyor. Size muhalefet edebiliyor, size oy vermeyebiliyor. Bunu kabullenin ve bilmeden, araştırmadan hiç kimsenin evladına iftira atmayın” ifadelerini dile getirdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER