CHP'li Gaytancıoğlu sordu: Tam kapanmada traktörü bozulan çiftçi ne yapacak?

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ayçiçeği tarlasında çalışan çiftçiyi göstererek, "Tarlada, bahçede çalışmak serbest. Peki bu traktör bozulursa ne olacak? Biz, üretmek zorundayız. Üretime destek olmak zorundayız" dedi.

CHP'li Gaytancıoğlu sordu: Tam kapanmada traktörü bozulan çiftçi ne yapacak?

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ayçiçeği tarlasında traktörüyle çalışan bir çiftçiyi göstererek, tam kapanma döneminde sanayilerin plansız bir şekilde kapatılmasını eleştirdi. Üretimin sürekli olması gerektiğini vurgulayan Gaytancıoğlu, üretim araçlarından biri olan traktörün bozulması halinde çözüm olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

"Tam kapanmada çiftçilere tarlada çalışmak, bahçede çalışmak serbest. Peki bu traktör bozulursa ne olacak? Sanayileri tam kapattılar. Sözde sanayide çalışan belli başlı dükkanlar nöbet sistemiyle açık olacak ama her traktörün, her markanın yedek parçası bulunmayabilir. Dolayısıyla üretim sekteye uğrayabilir. Biz, üretmek zorundayız. Tarlada çalışanın önünde engel olmamalı. Üretime destek olmak zorundayız."

Bir çiftçi ise traktörünü tamir etmeye çalışırken, "Çiftçinin durumunu görün işte. Sanayiler kapalı, zenginler tatilde geziyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 12:12
YORUM EKLE