Çok ilginç iç ısıtan, tarihi görüntüler...

İstanbul’da yolunu şaşırarak Boğaz Köprüsü’ne giren köpeğe, 5 motosiklet ortalarına alarak eskortluk etti. Köpek, motosiklet sürücülerinin desteğiyle Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçti.

Çok ilginç iç ısıtan, tarihi görüntüler...

İstanbul’da köprüye giren bir köpek, motosiklet sürücülerinin desteği sayesinde güvenli bir şekilde karşıya geçmeyi başardı.

Dün akşam 17.00'da iş yerinden çıkarak Kadıköy'e giden Erdem Demirel, Boğaz Köprüsü üzerinde yolunu şaşırmış bir köpek gördü.

Diğer motorcularla birlikte trafiği yavaşlatan Demirel, motorundan inerek köpeği kenara çekmeye çalıştı. Sol şeride geçirilen köpeği arasına alan 5 motorcu, Avrupa'dan Anadolu'ya geçene kadar eşlik etti. Motorcular köpeği güvenli bir noktaya bıraktı.

32 yaşındaki motosiklet eğitmeni Erdem Demirel, o onları DHA’ya şöyle anlattı:

‘KÖPEK ÖNDE BİZ PEŞİNDE’

“Karşıya geçmek için motoruma bindim. Köprüde bir trafik vardı, olağan trafik olarak baktım. Köprünün girişinde Ortaköy hizasında diğer arkadaşlarımın toplandığını gördüm. Yanaştım baktığımda bir köpeğin köprünün ortasında gittiğini gördüm. Arkadaşlarım da sağ olsunlar çevrelemişler köpeği. Onlara yardımcı oldum. Diğer şeride kaçtı, indim diğer şeritten bizim şeridimize geçirdim köpeği. Arkadaşlarımla beraber motorlarla kamufle ederek köpek önde biz peşinde… O hayvana orada bir tane araba vursa, vuran kaçacak, geri kalanda ilgilenmeyecek. İster istemez bir canı kurtarmak, biz de can taşıyoruz, insanlar belli motorcular yüzünden herkesi aynı görüyorlar. Üzerimize araba sürüyorlar, trafikte bizi tehlikeye atacak her türlü şeyi yapıyorlar. Bize anlayış gösterilmediği için biz anlayış gösteriyoruz. O köpekte can taşıyor sonuçta, sağ salim karşıya geçmesi gerekiyordu, ben de onlara yardımcı oldum. Hep beraber köpeği karşıya geçirdik”.

kopruye-giren-kopek-motorcularin-destegiyle-karsiya-gecmeyi-basardi-800970-1.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer
Abuzer - 3 ay Önce

emeğinize sağlık kardeşler sağolun varolun..

SIRADAKİ HABER